Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Eastview Secondary School Track & Field and Cross Country - Barrie, Ontario
you RUN the place
421 Grove St E, Barrie, Ontario, L4M 5S1, Canada
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Sam Greer
Photos (
0
)
View
Videos (
8
)
View
News (
11
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2010 / 2011 - (2 articles)
2011 / 2012 - (6 articles)
2012 / 2013 - (2 articles)
2013 / 2014 - (1 articles)
All News
Search
2014 Results - Nike / John Rowland Games
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Apr 26th 2014, 11:15pm
Comments
Attached Documents
Results
Posted 04/27/2014 (1526 downloads)
Nike / John Rowland Games
- Apr 26, 2014
Toronto, ON, CA
« Filter Results by Team: »
Albert Campbell
All Saints - Whitby
Anderson Collegiate
Bayside
Belle River
Birchmount Park CI
Bishop Allen Academy
Bishop Marrocco-Thomas Merton
Bishop P.F. Reding
Bishop Strachan
Blessed Mother Teresa - Scarborough
Blessed Trinity
Brampton Centennial
Brebeuf College
Canterbury
Cardinal Newman Cath - Scarborough
Cawthra Park
Centennial Collegiate
Central Technical
Chaminade College
Chinguacousy
Chippewa Secondary
Christ the King
Country Day
Courtice
Crescent
Dante Alighieri
De La Salle College
Donald A. Wilson
Dunbarton
Eastview
Erindale
ESC Saint-Frere-Andre
Etobicoke School of the Arts
Father Henry Carr
Father John Redmond
Father Leo Austin
Francis Libermann
General Panet
Georges Vanier - North York
Glebe CI
Gloucester
Greenwood College
Hillfield Strathallan
Holy Cross - Strathroy
Holy Trinity - Courtice
Innisdale
J Clarke Richardson
James Cardinal McGuigan
Jarvis
John Cabot
Kingston
Lawrence Park
Leaside
Lester B Pearson CI - Scarborough
Longfields
Loretto Abbey
Loyola Catholic
Mary Ward
Michael Power-St Joseph’s
Monsignor Paul Dwyer Catholic
Nantyr Shores
Neil McNeil
Northern - Sturgeon Falls
Northern - Toronto
Notre Dame - Ajax
Notre Dame - Toronto
OD/Park SS
Our Lady of Lourdes
Paris
Port Perry
RS McLaughlin
Sir Wilfrid Laurier CI - Scarborough
Sir Winston Churchill - St Catharines
St Edmund Campion
St Francis Xavier - Mississauga
St Mary's - Cobourg
St Michael's - Toronto CISAA
St Patrick - Toronto
St Theresa’s - Midland
St Thomas of Villanova - King City
Stephen Lewis - Mississauga
Stratford Northwestern
Thomas A Stewart
Thousand Islands
Upper Canada Coll - Toronto
West Ferris
Westview Centennial
Wexford
Widdifield
Men:
100m
|
400m
|
1500m
|
3k
|
100h
|
110h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
Women:
100m
|
400m
|
1500m
|
3k
|
80h
|
100h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
Mens 100m Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Callendar, Thomas
Wexford
11.44
nwi
1
2
Ohizua, Stephen
Mary Ward
11.44
nwi
8
3
Kanu, James
Chaminade Colleg
11.46
nwi
1
4
Yadao, Jason
Mary Ward
11.50
nwi
5
5
Abule, Timothy
St Patrick - Tor
11.54
nwi
2
6
Adriano, Alessio
Michael Power-St
11.80
nwi
5
7
Agyenim-Boateng, Joshua
St Edmund Campio
11.91
nwi
1
8
Stivenberg, Gerrit
Michael Power-St
11.92
nwi
7
9
McDonald, Ben
Upper Canada Col
11.92
nwi
4
10
Lei, Alex
Birchmount Park
11.98
nwi
5
11
Shaw, Kal
Upper Canada Col
12.01
nwi
4
12
Bottero, Adam
Michael Power-St
12.04
nwi
7
13
Njiriri, Kelvin
Michael Power-St
12.04
nwi
4
14
Samuels, Jayden
St Edmund Campio
12.08
nwi
1
15
Matthews, Andrew
Bishop Allen Aca
12.13
nwi
6
16
Wong, Justin
Upper Canada Col
12.15
nwi
1
17
Rose, Bradley
All Saints - Whi
12.24
nwi
5
18
Polack, Jason
Eastview
12.27
nwi
4
19
Panton, Phillip
St Edmund Campio
12.30
nwi
1
20
James, Nadley
J Clarke Richard
12.31
nwi
7
21
Gharzadine, Rhoudy
All Saints - Whi
12.36
nwi
5
22
St. Louis, Connor
Hillfield Strath
12.36
nwi
6
23
Underhill, Zack
Eastview
12.37
nwi
2
24
Adedeji, Ralph
St Francis Xavie
12.39
nwi
7
25
Chavez, Gerson
Chaminade Colleg
12.40
nwi
2
26
Sinopoli, Jake
Birchmount Park
12.41
nwi
8
27
Padolina, Gabriel
Brebeuf College
12.49
nwi
8
28
Hyman, Mikah
Chaminade Colleg
12.49
nwi
6
29
Mills, Nicholas
St Edmund Campio
12.49
nwi
1
30
Di Paolo, David
Country Day
12.55
nwi
3
31
Bouret, Kenni
Neil McNeil
12.55
nwi
2
32
Tam, Leon
Mary Ward
12.56
nwi
4
33
Dimalanta, Frederic
Francis Liberman
12.60
nwi
3
34
Matsushita, Dan
Anderson Collegi
12.67
nwi
3
35
Maglunob, Armin
Albert Campbell
12.69
nwi
6
36
Vendittelli, Luke
Bishop Allen Aca
12.70
nwi
7
37
Elmor, Omar
Crescent
12.71
nwi
7
38
Babb, Stephen
St Francis Xavie
12.71
nwi
8
39
Lin, Alvin
Michael Power-St
12.79
nwi
3
40
Thompson, Troy
Birchmount Park
12.86
nwi
8
41
Rossler, Dennis
Cardinal Newman
13.12
nwi
5
42
Carandang, Ravaen
Francis Liberman
13.13
nwi
6
43
Caldwell, Ben
Upper Canada Col
13.14
nwi
6
44
Huter, Nick
Eastview
13.18
nwi
3
45
Livingstone, Aidan
Eastview
13.22
nwi
4
46
Sarpong, Christopher
Sir Wilfrid Laur
13.26
nwi
2
47
Needs, Liam
Eastview
13.33
nwi
7
48
Ho Ping Kong, Michael
Upper Canada Col
13.39
nwi
5
49
Harrison, Jeremy
Chippewa Seconda
13.45
nwi
3
50
Cegielski, Eduardo
Father John Redm
13.90
nwi
4
51
Varela, Diego
All Saints - Whi
14.01
nwi
3
52
Chalaidopolous, Yusef
Cawthra Park
14.03
nwi
2
53
Brideau, Zachary
Widdifield
14.21
nwi
2
54
Richards, Isaiah
Albert Campbell
15.75
nwi
6
Mens 100m Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Stewart-Baynes, Khamal
Father Henry Car
11.38
nwi
11
2
Kazumba, Dan
Father Henry Car
11.61
nwi
10
3
Richards, Emmanuel
Birchmount Park
11.67
nwi
10
4
Akingbola, Emmanuel
Sir Wilfrid Laur
11.86
nwi
4
5
Francis, Neil
Father Henry Car
11.96
nwi
11
6
Oliveira, Michael
Neil McNeil
12.01
nwi
2
7
Glyn-Williams, Daniel
Brebeuf College
12.13
nwi
4
8
Rusby, Rhys
OD/Park SS
12.18
nwi
1
9
Ocomen, Jonathan
Mary Ward
12.25
nwi
1
10
Mandaku, Kercy
Birchmount Park
12.31
nwi
10
11
Vandyke, Andrew
Father John Redm
12.33
nwi
1
12
Beg, Daniel
Michael Power-St
12.38
nwi
4
13
Cuevas, Arnold
Francis Liberman
12.38
nwi
6
14
Julien, Akil
Dunbarton
12.40
nwi
10
15
Devanadam, Lathu
Neil McNeil
12.40
nwi
2
16
Alexander, Tyler
Brebeuf College
12.41
nwi
2
17
Kennedy, Jared
Dunbarton
12.44
nwi
10
18
DeFreitas, Natshon
Francis Liberman
12.45
nwi
9
19
Berry, John
St Michael's - T
12.48
nwi
1
20
Umeh, Basil
Father Henry Car
12.48
nwi
2
21
Gruposo, Samuel
Michael Power-St
12.51
nwi
6
22
Jones, Jeante
Francis Liberman
12.53
nwi
7
23
Bailey, Kavantye
Birchmount Park
12.54
nwi
8
24
Jones george, Bryce
Brebeuf College
12.55
nwi
5
25
Hall, David
Dunbarton
12.58
nwi
8
26
Serrano-Jimenez, Lenny
Michael Power-St
12.59
nwi
6
27
Castaldo, Tomas
Brebeuf College
12.61
nwi
3
28
Marshall, Camerson
Paris
12.65
nwi
7
29
Guese, Lheonell
Francis Liberman
12.67
nwi
5
30
Tetzlaff, Stefan
Michael Power-St
12.70
nwi
5
31
Greene, Adrian
St Michael's - T
12.70
nwi
1
32
Mroueh, Liam
St Michael's - T
12.72
nwi
5
33
Bonner, Kyran
St Michael's - T
12.74
nwi
4
34
Phillibert, Nicholas
Dunbarton
12.74
nwi
9
35
Lote, Patrick
Neil McNeil
12.74
nwi
3
36
Antepim, Andrew
St Francis Xavie
12.75
nwi
5
37
Dias, Stan
Monsignor Paul D
12.82
nwi
11
38
Smith, Calan
St Francis Xavie
12.83
nwi
7
39
So, Jonathan
Cawthra Park
12.85
nwi
2
40
Montiel, Alexander
Brebeuf College
12.91
nwi
11
41
Asis, Ezekiel
Cardinal Newman
12.97
nwi
8
42
Muzzi, Julian
St Michael's - T
12.99
nwi
7
43
An, Kevin
Chaminade Colleg
13.03
nwi
8
44
Binnie, Beau
Country Day
13.05
nwi
3
45
MacLean, Alec
Eastview
13.06
nwi
4
46
Chu, Steven
St Francis Xavie
13.07
nwi
2
47
Ng, Jason
Albert Campbell
13.15
nwi
3
48
Beltran, Carmelo
Bishop Allen Aca
13.16
nwi
6
49
Mo, Austin
Albert Campbell
13.20
nwi
9
50
Prentice-Whyte, Isaiah
St Michael's - T
13.24
nwi
8
51
Riviere, Nathan
All Saints - Whi
13.24
nwi
4
52
Ramos-Olivo, Brian
Cardinal Newman
13.24
nwi
6
53
Nssen, Morgan
Monsignor Paul D
13.28
nwi
8
54
Dao, Marco
Chaminade Colleg
13.43
nwi
9
55
Okpi, Kelsey
Father John Redm
13.46
nwi
7
56
Ramos, Kayle
Chaminade Colleg
13.47
nwi
9
57
Slawski, Vincent
St Francis Xavie
13.54
nwi
3
58
Shmelev, Michael
RS McLaughlin
13.56
nwi
10
59
Mohamed, Miraj
Sir Wilfrid Laur
13.67
nwi
8
60
Mapanao, Jon
Dunbarton
13.71
nwi
9
61
O'Connor, Quinn
Cawthra Park
13.73
nwi
1
62
Ng, Alex
Hillfield Strath
13.89
nwi
3
63
Jackson, Horace
Sir Wilfrid Laur
13.90
nwi
2
64
Congiusti, Vito
Bishop Marrocco-
13.97
nwi
7
65
Alonzo, Gian
Cardinal Newman
13.97
nwi
7
66
McEwan, Nathan
Monsignor Paul D
13.98
nwi
10
67
Devanadam, Lanu
Neil McNeil
14.05
nwi
6
68
Tran, Thompson
St Francis Xavie
14.06
nwi
3
69
Zhao, David
Cawthra Park
14.20
nwi
1
70
Khalil, Ahmed
St Francis Xavie
14.28
nwi
4
71
Surzycia, Alex
Bishop Allen Aca
14.36
nwi
5
72
Ancion, Xavier
Sir Wilfrid Laur
14.40
nwi
5
73
Fortini, Jonathan
De La Salle Coll
14.78
nwi
6
Mens 100m Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Asemota, Duan
Notre Dame - Aja
10.92
nwi
1
2
Pidlubny, Jalen
Mary Ward
11.10
nwi
2
3
Nurse, Cameron
Michael Power-St
11.28
nwi
2
4
Collis, Xavier
Father Henry Car
11.31
nwi
1
5
Riley, Logan
All Saints - Whi
11.39
nwi
3
6
Palmer-Salmon, Daniel
St Edmund Campio
11.43
nwi
1
7
Brown, Jared
Eastview
11.44
nwi
2
8
Husbands, Vishon
Father Henry Car
11.57
nwi
1
9
Morancie, Jerone
Father Henry Car
11.58
nwi
1
10
Charles-McKoy, Tareq
Blessed Mother T
11.62
nwi
3
11
Galleta, Kevin
Francis Liberman
11.65
nwi
1
12
Morris, Alex
Bishop Allen Aca
11.65
nwi
9
13
Boateng, Jude
Father Henry Car
11.68
nwi
1
14
Pastorious, Nick
Michael Power-St
11.70
nwi
2
15
Kattan, Jason
Crescent
11.81
nwi
5
16
Yoshida, James
J Clarke Richard
11.84
nwi
4
17
Daley, Josh
J Clarke Richard
11.91
nwi
5
18
Riley, Tyson
All Saints - Whi
12.00
nwi
4
19
Arci, Michael
St Thomas of Vil
12.02
nwi
8
20
Bernard, Sheldon
Neil McNeil
12.03
nwi
5
21
Ordan, Ian
Mary Ward
12.03
nwi
5
22
Abule, Timothy
St Patrick - Tor
12.10
nwi
5
23
Vicente, Kyle
Bishop Marrocco-
12.13
nwi
6
24
Anlacan, Adrian
St Michael's - T
12.15
nwi
8
25
Jorda, Joshua
Michael Power-St
12.16
nwi
4
26
Aman, Rafay
Stephen Lewis -
12.26
nwi
8
27
Aquino, Ira
St Patrick - Tor
12.31
nwi
4
28
Lecce, Christian
St Michael's - T
12.32
nwi
8
29
Spence-Lee, Jordan
Sir Wilfrid Laur
12.34
nwi
3
30
Raagas, John
Mary Ward
12.37
nwi
4
31
Bonitatibus, Bradley
St Francis Xavie
12.38
nwi
5
32
McDowell, Taylor
Eastview
12.38
nwi
2
33
Agulefo, Ugo
St Patrick - Tor
12.42
nwi
4
34
Pereira, Darren
St Francis Xavie
12.45
nwi
8
35
Lucero, Ellesor
Mary Ward
12.51
nwi
7
36
Charitar, Adesh
St Francis Xavie
12.52
nwi
7
37
Rotundo, marco
St Michael's - T
12.55
nwi
8
38
Nobel, Kamal
Albert Campbell
12.60
nwi
3
39
Thanabalasingam, Mathusa
St Francis Xavie
12.61
nwi
8
40
Abduragimov, Umid
Upper Canada Col
12.63
nwi
6
41
Goulard, Daniel
Northern - Sturg
12.67
nwi
6
42
Dao, Phillip
Chaminade Colleg
12.73
nwi
6
43
Marsongko, Zico
St Francis Xavie
12.79
nwi
2
44
Husain, Paul
Neil McNeil
12.81
nwi
7
45
Staniscia, Matthew
Chaminade Colleg
12.83
nwi
7
45
Fervius, Fritzer
Sir Wilfrid Laur
12.83
nwi
3
47
Chung, Brendan
Upper Canada Col
12.84
nwi
6
48
Antione, Demal
Sir Wilfrid Laur
12.86
nwi
3
49
Rocha, Ciao
Bishop Marrocco-
12.91
nwi
9
50
Cabral, Ryan
Bishop Marrocco-
12.96
nwi
7
51
Patterson, Nick
St Michael's - T
13.03
nwi
7
52
Kannampuzha, Alfred
Neil McNeil
13.06
nwi
9
53
Zarudny, Akeil
Upper Canada Col
13.10
nwi
6
54
Efijemueh, Ovie
Chaminade Colleg
13.17
nwi
7
55
Crouchman, Alex
All Saints - Whi
13.28
nwi
4
56
Winiarz, Justin
St Francis Xavie
13.61
nwi
2
57
Ng, Raymond
Upper Canada Col
14.01
nwi
6
58
Reyes, Byron
Francis Liberman
14.70
nwi
5
59
Cabarles, Rolf
Francis Liberman
14.70
nwi
3
Mens 400m Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kanu, James
Chaminade Colleg
53.59
1
2
Massiah, Noel
Birchmount Park
54.51
1
3
Yadao, Jason
Mary Ward
54.76
1
4
Jude, Jerome
Mary Ward
55.48
1
5
Reason, Kurdell
All Saints - Whi
56.79
6
6
Matsushita, Dan
Anderson Collegi
56.91
4
7
Metivier, Malik
Father John Redm
57.53
2
8
Hewitt, Noel
St Edmund Campio
57.67
3
9
Ohizua, Stephen
Mary Ward
58.13
2
10
Mehta, Ryley
Crescent
58.47
4
11
Rose, Bradley
All Saints - Whi
58.67
2
12
Prescod, Jordan
Anderson Collegi
58.76
4
13
Leone, Landon
Innisdale
58.79
1
14
Sinopoli, Jake
Birchmount Park
59.06
2
15
Callendar, Thomas
Wexford
59.50
1
16
Chavez, Gerson
Chaminade Colleg
59.59
1
17
Islam, David
Father John Redm
59.96
2
18
Carandang, Ravaen
Francis Liberman
1:00.91
3
19
Pierre, Patrick
Sir Wilfrid Laur
1:01.24
3
20
Desta, Emmanuel
Neil McNeil
1:01.30
5
21
Ramos, Daniel
Notre Dame - Aja
1:01.44
4
22
Abule, Timothy
St Patrick - Tor
1:01.69
1
23
Lee, Nicholas
Mary Ward
1:02.06
2
24
Bouret, Kenni
Neil McNeil
1:02.09
4
25
Au, Angus
Albert Campbell
1:02.47
6
26
Azubalis, Audrius
Father John Redm
1:02.49
2
27
Yousaf, Usman
Sir Wilfrid Laur
1:03.09
3
28
Philips, Taaygan
Notre Dame - Aja
1:03.45
5
29
Sandhu, Upraaj
Chinguacousy
1:03.61
3
30
Dimalanta, Frederic
Francis Liberman
1:04.01
4
31
Sirithevan, Prriyan
Chinguacousy
1:04.49
3
32
Patel, Akshar
Chinguacousy
1:04.69
5
33
Mendoza, Jacob
Father John Redm
1:05.35
3
34
Tyrrell, Ryan
Eastview
1:05.48
5
35
Livingstone, Aidan
Eastview
1:05.54
5
36
Sharma, Saurabh
Chinguacousy
1:05.98
4
37
Brideau, Zachary
Widdifield
1:06.31
5
38
Lo, Jacky
Albert Campbell
1:06.64
6
39
Chaisson, Rheal
Eastview
1:06.86
5
40
Antao, Elton
St Francis Xavie
1:07.69
5
41
Cegielski, Eduardo
Father John Redm
1:08.48
4
42
Naimi, Syed
Albert Campbell
1:08.65
6
43
Xu, Alex
Albert Campbell
1:13.36
6
44
Gale, Patrick
Monsignor Paul D
1:13.50
3
45
On, Eddie
Chinguacousy
1:13.65
6
46
Yang, Jorde
Albert Campbell
1:15.62
6
47
On, Victor
Chinguacousy
1:15.64
6
Mens 400m Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stewart-Baynes, Khamal
Father Henry Car
54.91
1
2
Francis, Neil
Father Henry Car
55.17
1
3
Kazumba, Dan
Father Henry Car
57.44
1
4
Murphy, Cameron
All Saints - Whi
57.94
5
5
Fervius, Shedler
Sir Wilfrid Laur
58.54
3
6
Bauernschmitt, Nick
General Panet
58.79
2
7
Devabalen, Dillon
Dunbarton
59.28
5
8
Umeh, Basil
Father Henry Car
59.65
1
9
Alexander, Andrew
Neil McNeil
59.87
4
10
Thomlinson, Parker
Neil McNeil
1:00.31
3
11
Julien, Akil
Dunbarton
1:00.55
1
12
Ocomen, Jonathan
Mary Ward
1:00.69
6
13
Alanzo, Ryan
Dunbarton
1:00.75
1
14
Cea, Kaycee
Chaminade Colleg
1:00.99
4
15
Amaral, Spencer
Father John Redm
1:02.14
2
16
DeFreitas, Natshon
Francis Liberman
1:02.27
6
17
Hernandez, Uriel
Bishop Allen Aca
1:02.39
4
18
Wilmot, Deshaun
Notre Dame - Aja
1:02.52
4
19
Vandyke, Andrew
Father John Redm
1:02.55
1
20
Nssen, Morgan
Monsignor Paul D
1:03.07
6
21
Abamacha, Malik
J Clarke Richard
1:03.08
3
22
Lote, Patrick
Neil McNeil
1:03.37
5
23
Ramos, Kayle
Chaminade Colleg
1:03.65
3
24
Kavisinghe, Akila
Chinguacousy
1:03.96
5
25
Devanadam, Lathu
Neil McNeil
1:04.16
4
26
McCubbin, Hudson
Chippewa Seconda
1:04.62
3
27
Slawski, Vincent
St Francis Xavie
1:04.80
3
28
Paris, Damien
Sir Wilfrid Laur
1:04.97
6
29
Clark, Dylan
Paris
1:05.02
2
30
Dao, Marco
Chaminade Colleg
1:05.84
4
31
Filippidas, Nicholas
De La Salle Coll
1:06.39
2
32
Alicaway, Miguel
Brebeuf College
1:06.49
6
33
Kabiola, Calvin
Father Henry Car
1:06.70
1
34
O'Connor, Quinn
Cawthra Park
1:07.24
4
35
Sienkiewicz, Andrzej
Father John Redm
1:07.44
2
36
Ing, Ben
Neil McNeil
1:07.50
5
37
Alonzo, Gian
Cardinal Newman
1:07.56
4
38
Walia, Avneet
Chinguacousy
1:09.22
2
39
Reid, Deon
J Clarke Richard
1:09.26
2
40
Martin, Christopher
J Clarke Richard
1:11.06
2
41
Xie, Daniel
Albert Campbell
1:11.73
6
42
Ongaro, Alessandro
Bishop Allen Aca
1:11.80
3
43
Zhao, David
Cawthra Park
1:12.55
5
44
Sirinivasa, Neil
Chinguacousy
1:13.59
3
45
Devanadam, Lanu
Neil McNeil
1:19.91
5
46
Dsouza, Aidan
Brebeuf College
1:22.62
6
47
Sharma, Kaustav
Chinguacousy
1:26.49
5
Mens 400m Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brady, Dan
Greenwood Colleg
51.98
1
2
Pidlubny, Jalen
Mary Ward
51.98
1
3
Stanford, Jordan
Cawthra Park
52.53
1
4
Giunta, Dimitry
St Edmund Campio
52.80
1
5
Riley, Logan
All Saints - Whi
52.84
3
6
Bomers, Nick
Neil McNeil
53.49
1
7
Olabode, Kola
Westview Centenn
53.62
6
8
Lowing, Christopher
Notre Dame - Aja
54.18
3
9
Bernard, Sheldon
Neil McNeil
54.23
1
10
Galleta, Kevin
Francis Liberman
54.51
3
11
Tashlin Clifford, Phoeni
Northern - Toron
54.76
5
12
Riley, Tyson
All Saints - Whi
55.15
2
13
Renieris, Kostas
Hillfield Strath
55.20
5
14
Augimeri, Alex
Bishop Allen Aca
55.62
3
15
Collins, Marcus
Birchmount Park
55.71
1
16
John, Tyrell
Northern - Toron
56.26
1
17
Vitums, Adam
Eastview
56.40
3
18
Nurse, DeSean
Birchmount Park
56.60
2
19
McDowell, Taylor
Eastview
56.83
3
20
Egzaw, Simon
Brebeuf College
56.99
4
21
Pezzutto, Alex
Michael Power-St
57.04
2
22
Greene, Patrick
Brebeuf College
57.35
5
23
Bursu, Traian
Mary Ward
57.36
2
24
Morano, Kory
OD/Park SS
57.37
5
25
Morancie, Jerone
Father Henry Car
57.52
5
26
McCubbin, Malcolm
Widdifield
57.89
8
27
Massingham, Curtis
Michael Power-St
58.00
6
28
MacLellan, Zen
Neil McNeil
58.17
4
29
Pajor, Brett
OD/Park SS
58.53
5
30
Ordan, Ian
Mary Ward
58.91
7
31
Beg, Daniel
Michael Power-St
58.99
2
32
Klepacki, Lee
St Thomas of Vil
59.24
2
33
Husbands, Vishon
Father Henry Car
59.31
6
34
Ejumudo, Bote
Dunbarton
59.62
4
35
Da, Kevin
OD/Park SS
59.72
6
36
Laruan, Ramon
Chaminade Colleg
59.91
3
37
Amaral, David
Chaminade Colleg
59.97
6
38
White, Justyn
Monsignor Paul D
1:00.00
3
39
Jambo, Ryan
Sir Wilfrid Laur
1:00.18
8
40
Campos, Sergio
Neil McNeil
1:00.29
4
41
Hale, Alex
St Michael's - T
1:00.36
2
42
Rodrigues, Darren
St Francis Xavie
1:00.72
6
43
Massa, Justin
Neil McNeil
1:00.83
5
44
Raagas, John
Mary Ward
1:01.13
8
45
Yoshida, James
J Clarke Richard
1:01.17
6
46
Aman, Rafay
Stephen Lewis -
1:01.39
4
47
McIntosh, Mason
J Clarke Richard
1:02.26
7
48
Mason, Spencer
Eastview
1:02.59
5
49
Husain, Paul
Neil McNeil
1:02.77
7
50
Kostuch, Matthew
J Clarke Richard
1:04.14
7
51
Dobbin, Sam
Crescent
1:04.39
7
52
D'mello, Kyle
St Francis Xavie
1:05.69
6
53
Kannampuzha, Alfred
Neil McNeil
1:05.76
8
54
Staniscia, Matthew
Chaminade Colleg
1:06.73
4
55
Sicova, Marc
Brebeuf College
1:06.77
4
56
Winiarz, Justin
St Francis Xavie
1:08.23
2
57
Tshidimu, Luc
Anderson Collegi
1:09.25
4
58
Ou, Jon
Albert Campbell
1:09.46
8
59
Vandermeer, Adriaan
Chippewa Seconda
1:10.95
7
60
Balingit, Lloyd
St Francis Xavie
1:10.96
7
61
Reyes, Byron
Francis Liberman
1:16.28
8
Mens 1500m Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jude, Jerome
Mary Ward
4:14.81
1
2
Madden, Kyle
Paris
4:15.12
1
3
Ord, Greg
Holy Trinity - C
4:18.86
1
4
Martin, Josh
Courtice
4:23.36
1
5
Metivier, Malik
Father John Redm
4:28.48
1
6
Schmidt, Matthew
St Michael's - T
4:37.77
1
7
Azubalis, Audrius
Father John Redm
4:44.52
1
8
Bari, Asad
Birchmount Park
4:45.85
1
9
McDowell, Nathan
Eastview
4:46.25
1
10
Wootton, Ryan
Courtice
4:47.12
1
11
Mehta, Ryley
Crescent
4:47.16
1
12
Colella, Fabio
Notre Dame - Aja
4:47.49
1
13
Sirithevan, Prriyan
Chinguacousy
4:47.68
1
14
Wootton, Brendan
Courtice
4:48.01
1
15
Prescod, Jordan
Anderson Collegi
4:48.27
1
16
Higgins, Simon
Upper Canada Col
4:48.56
1
17
Patel, Akshar
Chinguacousy
4:49.67
1
18
Daviau, Devon
Monsignor Paul D
4:50.17
1
19
Fernando, Sachin
St Francis Xavie
4:50.83
1
20
Tyrrell, Ryan
Eastview
4:53.70
1
21
Sharma, Saurabh
Chinguacousy
4:55.84
1
22
Desta, Emmanuel
Neil McNeil
4:57.64
1
23
Racco, Alexander
St Thomas of Vil
5:03.13
1
24
Parsons, Colby
Hillfield Strath
5:03.40
1
25
Yeung, Isaac
Brebeuf College
5:05.33
1
26
McClenaghan, Evan
Birchmount Park
5:05.37
1
27
Sandhu, Upraaj
Chinguacousy
5:06.12
1
28
Dias, Joshua
Michael Power-St
5:08.07
1
29
Mendoza, Jacob
Father John Redm
5:09.92
1
30
Casey, Issac
Chaminade Colleg
5:11.51
1
31
Polack, Jason
Eastview
5:13.69
1
32
Madrigal, Joshua
Mary Ward
5:14.51
1
33
Naimi, Syed
Albert Campbell
5:15.07
1
34
Pereira, Ilija
Bishop Marrocco-
5:18.72
1
35
Livingstone, Aidan
Eastview
5:19.14
1
36
Malas, Kevin
Bishop Allen Aca
5:21.57
1
37
Hersi, Abshir
Birchmount Park
5:22.53
1
38
On, Eddie
Chinguacousy
5:22.70
1
39
Shirley, Peter
Albert Campbell
5:24.68
1
40
Yogaratnam, Jayatharssan
Albert Campbell
5:27.03
1
41
Senior, Michael
Father John Redm
5:27.48
1
42
Tattersall, John
Upper Canada Col
5:29.30
1
43
Pugliese, Domonic
Mary Ward
5:30.58
1
44
Ty, James
Bishop Allen Aca
5:31.08
1
45
Cruz, Pedro
Bishop Marrocco-
5:39.36
1
46
On, Victor
Chinguacousy
5:42.37
1
47
Woods, Graeme
Eastview
5:48.34
1
48
Chang, Joshua
St Francis Xavie
5:50.29
1
49
Yang, Jorde
Albert Campbell
5:51.82
1
50
Asprovski, Nick
Dunbarton
5:55.11
1
51
Roseman, Jake
Upper Canada Col
6:00.50
1
Mens 1500m Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Baird, Graham
Dunbarton
4:24.85
1
2
Jaciw-Zurakowsky, Luke
Notre Dame - Aja
4:27.26
1
3
DuRand, Reuben
Widdifield
4:27.87
1
4
Alexander, Andrew
Neil McNeil
4:33.48
1
5
Whitmore, Grant
St Michael's - T
4:39.43
1
6
Thomlinson, Parker
Neil McNeil
4:41.16
1
7
Tralli, Nicholas
Birchmount Park
4:44.27
1
8
Ing, Ben
Neil McNeil
4:47.36
1
9
Alanzo, Ryan
Dunbarton
4:48.50
1
10
Bauernschmitt, Nick
General Panet
4:49.38
1
11
Carbone, Nicholas
Michael Power-St
4:50.46
1
12
Wood, Harrison
Birchmount Park
4:50.48
1
13
Runions, Jake
St Michael's - T
4:51.24
1
14
VanWinters, Spencer
St Michael's - T
4:52.22
1
15
Amaral, Spencer
Father John Redm
4:56.66
1
16
Quartermain, Liam
Dunbarton
4:59.51
1
17
Walia, Avneet
Chinguacousy
4:59.75
1
18
McCubbin, Hudson
Chippewa Seconda
4:59.97
1
19
Lyon, Atticus
De La Salle Coll
5:00.61
1
20
Mallany-Stanley, Aidan
Birchmount Park
5:01.23
1
21
Poole, Graeme
St Michael's - T
5:01.76
1
22
Campbell, Tom
Hillfield Strath
5:06.33
1
23
Massingham, Christopher
Michael Power-St
5:07.89
1
24
Byrne, Thomas
St Michael's - T
5:08.51
1
25
Tennant, Matthew
RS McLaughlin
5:08.59
1
26
Battista, Joseph
Chaminade Colleg
5:09.14
1
27
Lucas, Shannon
St Francis Xavie
5:09.37
1
28
Abdenur, Zubair
Birchmount Park
5:09.73
1
29
Battista, Andrea
Chaminade Colleg
5:10.37
1
30
Parkinson, Jordan
Monsignor Paul D
5:11.85
1
31
Ramos, Vitor
Bishop Marrocco-
5:13.73
1
32
Battista, Gabriel
Chaminade Colleg
5:14.27
1
33
Mark, Joe
Birchmount Park
5:14.57
1
34
Witte, Ian
Bishop Allen Aca
5:14.81
1
35
Reid, Deon
J Clarke Richard
5:20.05
1
36
Hunt, Logan
Country Day
5:22.22
1
37
Sienkiewicz, Andrzej
Father John Redm
5:23.16
1
38
Alicaway, Miguel
Brebeuf College
5:25.59
1
39
Sidora, Alec
Michael Power-St
5:32.38
1
40
Rajendra, Lavan
Albert Campbell
5:35.16
1
41
Lei, Alex
Birchmount Park
5:42.50
1
42
Kanagalinam, Kavinan
Lester B Pearson
5:44.41
1
43
Morrison, Braden
Sir Wilfrid Laur
5:46.44
1
44
Sharma, Kaustav
Chinguacousy
5:48.03
1
45
Smolej, Stephen
Brebeuf College
5:48.29
1
46
Adamo, Brendan
St Francis Xavie
5:50.47
1
47
Xie, Daniel
Albert Campbell
5:54.78
1
48
Wang, Wesley
Albert Campbell
5:58.05
1
49
Sirinivasa, Neil
Chinguacousy
6:00.17
1
50
Duong, Ricky
Albert Campbell
6:18.41
1
51
Sivakumar, Sinthu
Albert Campbell
7:34.72
1
Mens 1500m Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Viveiros, Matthew
Michael Power-St
4:06.25
1
2
Serviss, Max
General Panet
4:09.53
1
3
Egzaw, Simon
Brebeuf College
4:09.94
1
4
LaHaye, Yousuf
RS McLaughlin
4:11.92
1
5
Paquette, Adam
General Panet
4:12.53
1
6
Brown-Lafoy, Cole
RS McLaughlin
4:14.29
1
7
Josufi, Casper
Birchmount Park
4:16.83
1
8
Mustard, Timothy
Bishop Allen Aca
4:18.54
1
9
McGowan, Chris
RS McLaughlin
4:20.12
1
10
Valic, Mitchell
St Michael's - T
4:20.28
1
11
Greene, Patrick
Brebeuf College
4:25.35
1
12
Lavery, Dakota
Thomas A Stewart
4:25.69
1
13
Al-Jawad, Jafaar
Nantyr Shores
4:26.68
1
14
Massingham, Curtis
Michael Power-St
4:27.80
1
15
Gaskin, Vinton
RS McLaughlin
4:28.35
1
16
Greer, Sam
Eastview
4:29.10
1
17
Gillan, Scott
Our Lady of Lour
4:29.40
1
18
Bomers, Nick
Neil McNeil
4:29.75
1
19
Totten, Liam
St Michael's - T
4:30.03
1
20
Macasso-Shour, Natan
Albert Campbell
4:30.49
1
21
Wilcox, Stuart
RS McLaughlin
4:30.55
1
22
MacLellan, Zen
Neil McNeil
4:30.82
1
23
Ebrahimi, Omid
Georges Vanier -
4:31.04
1
24
Campos, Sergio
Neil McNeil
4:31.22
1
25
Charanduk, Michael
Bishop Allen Aca
4:31.40
1
26
Giunta, Dimitry
St Edmund Campio
4:32.02
1
27
Charanduk, Mark
Bishop Allen Aca
4:32.51
1
28
Pajor, Brett
OD/Park SS
4:38.39
1
29
Williams, Daniel
St Michael's - T
4:40.01
1
30
Rufino, Brandon
St Edmund Campio
4:41.26
1
31
Vitums, Adam
Eastview
4:41.27
1
32
Ford, Kyle
Notre Dame - Aja
4:41.56
1
33
Lovisotto, Andrew
St Michael's - T
4:41.96
1
34
Satharakulasinghe, Raksh
Bishop Allen Aca
4:43.31
1
35
Wood, Carter
Birchmount Park
4:43.94
1
36
Dolan, Liam
De La Salle Coll
4:43.98
1
37
Bursu, Traian
Mary Ward
4:45.52
1
38
Niedbala, Connor
Michael Power-St
4:46.03
1
39
Kostrzewa, Mathew
Notre Dame - Aja
4:46.18
1
40
Dobbin, Sam
Crescent
4:46.47
1
41
Morano, Kory
OD/Park SS
4:46.54
1
42
Kim, Dean
RS McLaughlin
4:46.88
1
43
McCubbin, Malcolm
Widdifield
4:47.67
1
44
Vandermeer, Adriaan
Chippewa Seconda
4:48.84
1
45
Abdi, Nadeem
Sir Wilfrid Laur
4:49.65
1
46
Rodrigues, Darren
St Francis Xavie
4:50.49
1
47
Magony, Richard
De La Salle Coll
4:51.04
1
48
Wang, Marcel
Albert Campbell
4:55.51
1
49
Rajeh, Rashed
Birchmount Park
4:56.01
1
50
Steele, Aiden
Cawthra Park
4:56.13
1
51
Seo, Andy
St Michael's - T
4:56.42
1
52
Shakil, Faiz
Sir Wilfrid Laur
4:56.67
1
53
Yeung, Jason
Albert Campbell
4:58.39
1
54
Manders, Lucas
Monsignor Paul D
5:00.35
1
55
Carere, Joseph
Chaminade Colleg
5:01.06
1
56
D'mello, Kyle
St Francis Xavie
5:01.64
1
57
Sicova, Marc
Brebeuf College
5:02.95
1
58
Cross, Micheal
Albert Campbell
5:05.42
1
59
Lee, Alvin
Albert Campbell
5:06.34
1
60
Abduragimov, Shaig
Upper Canada Col
5:08.59
1
61
Archibald, Craig
Upper Canada Col
5:09.74
1
62
Naumani, Sameer
Michael Power-St
5:10.51
1
63
Kostuch, Matthew
J Clarke Richard
5:12.12
1
64
Tetzlaff, Adam
Michael Power-St
5:12.44
1
65
Tshidimu, Luc
Anderson Collegi
5:14.43
1
66
Daub, Jacob
Upper Canada Col
5:16.94
1
67
Belkacem, Emir
Upper Canada Col
5:20.14
1
68
Sheehy, Ryan
Upper Canada Col
5:21.84
1
69
Caminiti, Matthew
Upper Canada Col
5:22.66
1
70
Bradley, Kavon
Blessed Mother T
5:22.94
1
71
Giannone, Gian Lorenzo
Upper Canada Col
5:24.39
1
72
Sun, Eddie
Albert Campbell
5:25.62
1
73
Pietrangelo, Anthony
Michael Power-St
5:27.37
1
74
Goulard, Daniel
Northern - Sturg
5:39.89
1
75
Zhang, Andrew
Upper Canada Col
5:43.17
1
76
Neal, Michael
Monsignor Paul D
5:46.07
1
77
Lopez, Luis
St Patrick - Tor
5:49.97
1
78
Reyes, Byron
Francis Liberman
5:54.84
1
79
Jin, James
Upper Canada Col
6:08.80
1
Mens 3000m Open Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rennie, Braydon
Erindale
8:38.18
1
2
Matthews, Miles
Belle River
8:39.40
1
3
Preisner, Ben
Bishop P.F. Redi
8:39.46
1
4
Ghali, Melika
Jarvis
8:46.90
1
5
Hansel, Graham
West Ferris
8:47.59
1
6
Nebel, Andrew
Sir Winston Chur
8:49.45
1
7
Davis, Brad
Bayside
8:50.02
1
8
Linscott, Cameron
Kingston
8:51.01
1
9
Schmidt, Mark
Stratford Northw
8:51.42
1
10
Workman, Ben
Kingston
8:51.98
1
11
Sheeler, Matt
Holy Cross - Str
8:55.68
1
12
Wynands, Eric
Thousand Islands
8:58.10
1
13
Raez- Villanueva, Sergio
John Cabot
8:59.45
1
14
Abdulkarim, Farah
Gloucester
9:00.61
1
15
El Sandali, Ehab
Westview Centenn
9:01.76
1
16
Bessai, Santiago
Etobicoke School
9:02.23
1
17
Hetherington, Alan
RS McLaughlin
9:03.35
1
18
Tell, Riley
Father Leo Austi
9:06.39
1
19
Moakler, Justin
Brampton Centenn
9:13.39
1
20
Bernst, Alex
Glebe CI
9:15.91
1
21
Serviss, Sam
General Panet
9:15.93
1
22
Thomas, Brandon
Paris
9:16.05
1
23
DeVito, Ben
Birchmount Park
9:18.25
1
24
Cauchi, Mitchell
Monsignor Paul D
9:22.94
1
25
Ross, Corey
Notre Dame - Aja
9:31.40
1
Mens 100m Hurdles Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jeffrey, Clayton
Upper Canada Col
14.19
nwi
1
2
Tam, Leon
Mary Ward
16.02
nwi
3
3
Baulet, Sam
Chaminade Colleg
16.28
nwi
3
4
Sales, Fredrich
Brebeuf College
16.33
nwi
2
5
Padolina, Gabriel
Brebeuf College
16.59
nwi
2
6
Nguyen, Thomas
Chaminade Colleg
16.73
nwi
1
7
Tran, David
Chaminade Colleg
16.95
nwi
1
8
Di Paolo, David
Country Day
17.37
nwi
1
9
Underhill, Zack
Eastview
17.75
nwi
1
10
Needs, Liam
Eastview
18.89
nwi
2
11
Chaisson, Rheal
Eastview
18.99
nwi
1
12
Arica, Russell
Brebeuf College
19.44
nwi
3
13
Philips, Taaygan
Notre Dame - Aja
20.01
nwi
2
14
Silfa-Zambri, Stephano
Eastview
20.37
nwi
3
15
Woods, Graeme
Eastview
21.22
nwi
1
Mens 100m Hurdles Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Chiofalo, Marco
Michael Power-St
14.90
nwi
1
2
Clarke-Bastien, D'Andre
Sir Wilfrid Laur
14.98
nwi
1
3
DeFreitas, Natshon
Francis Liberman
17.17
nwi
3
4
Hall, David
Dunbarton
17.19
nwi
2
5
Prentice-Whyte, Isaiah
St Michael's - T
17.29
nwi
3
6
Jones, Taj
Eastview
18.16
nwi
3
7
Clark, Dylan
Paris
18.44
nwi
1
8
Muzzi, Julian
St Michael's - T
19.15
nwi
3
9
Dsouza, Aidan
Brebeuf College
19.79
nwi
2
10
Alicaway, Miguel
Brebeuf College
19.87
nwi
2
11
Mapanao, Jon
Dunbarton
20.00
nwi
2
12
MacLean, Alec
Eastview
20.32
nwi
1
13
Filippidas, Nicholas
De La Salle Coll
20.57
nwi
2
14
Suarez, Sebastion
St Francis Xavie
20.69
nwi
3
15
Smolej, Stephen
Brebeuf College
20.85
nwi
3
16
Good, Connor
Eastview
21.12
nwi
2
17
Fortini, Jonathan
De La Salle Coll
21.30
nwi
1
--
Andrews, Vahid
Birchmount Park
DNF
nwi
1
Mens 110m Hurdles Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jehovah, Xavier
Chaminade Colleg
14.63
nwi
1
2
Brady, Dan
Greenwood Colleg
14.87
nwi
2
3
Werner, Wyatt
Port Perry
15.38
nwi
1
4
Charter, Tyas
St Michael's - T
16.33
nwi
1
5
McDowell, Taylor
Eastview
16.41
nwi
1
6
Ilunga, Placide
Chaminade Colleg
16.65
nwi
1
7
Laruan, Ramon
Chaminade Colleg
18.10
nwi
2
8
Birosh, Aaron
Chippewa Seconda
19.15
nwi
2
9
Sasikaran, Razi
St Francis Xavie
21.21
nwi
2
10
Boateng, Jasel
Blessed Mother T
21.41
nwi
2
Mens 4x100m Relay Junior Boys
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Mary Ward
45.60
1
2
Relay Team
Michael Power-St
45.88
1
3
Relay Team
Upper Canada Col
46.46
3
4
Relay Team
St Edmund Campio
47.23
1
5
Relay Team
Father Henry Car
48.03
1
6
Relay Team
Francis Liberman
48.99
3
7
Relay Team
Birchmount Park
49.21
2
8
Relay Team
Eastview
49.41
2
9
Relay Team
Lester B Pearson
49.73
3
10
Relay Team
Francis Liberman
49.76
1
11
Relay Team
Chaminade Colleg
50.02
2
12
Relay Team
Chaminade Colleg
50.94
1
13
Relay Team
Bishop Allen Aca
51.72
3
14
Relay Team
Eastview
53.29
3
15
Relay Team
Hillfield Strath
54.63
3
16
Relay Team
Albert Campbell
54.99
2
17
Relay Team
Albert Campbell
55.47
2
--
Relay Team
Dante Alighieri
DNF
3
--
Relay Team
Brebeuf College
DQ
2
Mens 4x100m Relay Midget Boys
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Father Henry Car
45.41
1
2
Relay Team
Birchmount Park
46.66
1
3
Relay Team
Francis Liberman
47.64
1
4
Relay Team
Michael Power-St
47.80
1
5
Relay Team
Brebeuf College
49.22
2
6
Relay Team
Dunbarton
49.63
1
7
Relay Team
St Michael's - T
50.34
1
8
Relay Team
St Francis Xavie
50.40
2
9
Relay Team
Neil McNeil
51.06
2
10
Relay Team
Albert Campbell
52.79
2
11
Relay Team
Sir Wilfrid Laur
55.54
2
--
Relay Team
Sir Wilfrid Laur
DQ
2
Mens 4x100m Relay Senior Boys
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Edmund Campio
43.93
1
2
Relay Team
Father Henry Car
45.19
1
3
Relay Team
Mary Ward
46.23
1
4
Relay Team
St Patrick - Tor
46.81
2
5
Relay Team
Eastview
46.92
3
6
Relay Team
J Clarke Richard
47.28
3
7
Relay Team
Stephen Lewis -
47.47
3
8
Relay Team
Francis Liberman
47.58
1
9
Relay Team
St Michael's - T
47.90
2
10
Relay Team
Albert Campbell
48.54
1
11
Relay Team
Albert Campbell
49.59
2
12
Relay Team
St Francis Xavie
49.67
3
13
Relay Team
Upper Canada Col
52.07
3
14
Relay Team
Dante Alighieri
55.52
3
--
Relay Team
Francis Liberman
DQ
3
Mens 4x400m Relay Open Boys
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Michael Power-St
3:31.45
1
2
Relay Team
Chaminade Colleg
3:43.43
1
3
Relay Team
Neil McNeil
3:44.33
1
4
Relay Team
Birchmount Park
3:48.72
1
5
Relay Team
Albert Campbell
3:54.22
2
6
Relay Team
Chaminade Colleg
3:58.08
1
7
Relay Team
Widdifield
4:01.89
2
8
Relay Team
Birchmount Park
4:03.44
1
9
Relay Team
Neil McNeil
4:05.69
1
10
Relay Team
Monsignor Paul D
4:09.64
1
11
Relay Team
Michael Power-St
4:19.77
2
12
Relay Team
Birchmount Park
4:23.20
2
13
Relay Team
Chippewa Seconda
4:26.20
2
14
Relay Team
Monsignor Paul D
4:29.32
2
15
Relay Team
Birchmount Park
4:30.77
2
16
Relay Team
Albert Campbell
4:32.56
2
Mens Shot Put Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pezzetta, Michael
De La Salle Coll
14.97m
(49'1.25)
1
2
Pallotto, Gabriel
Chaminade Colleg
14.83m
(48'7.75)
1
3
Nguyen, Danny
Westview Centenn
13.16m
(43'2)
1
4
Hyman, Mikah
Chaminade Colleg
12.35m
(40'6)
1
5
Devabalen, Dillon
Dunbarton
12.07m
(39'7)
1
6
James, Nadley
J Clarke Richard
11.98m
(39'3.5)
1
7
Diaz, Steven
James Cardinal M
11.11m
(36'5.25)
1
8
Crisanti, Michael
Cawthra Park
10.61m
(34'9.5)
1
9
Vogrenec, Tyler
Monsignor Paul D
10.00m
(32'9.5)
1
10
Shaw, Cameron
Dunbarton
9.94m
(32'7.25)
1
11
Borkowski, Colton
Eastview
9.82m
(32'2.5)
1
12
Ciani, Luca
Chaminade Colleg
9.81m
(32'2)
1
13
Bartley, Austin
Eastview
9.79m
(32'1.25)
1
14
Pocdo, Aldrin
James Cardinal M
9.48m
(31'1)
1
15
Hill, Cam
Eastview
8.93m
(29'3.5)
1
16
Trev, Reeson
Crescent
8.77m
(28'9.25)
1
Mens Shot Put Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lu, Matthew
Crescent
13.74m
(45'0.75)
1
2
Binnie, Beau
Country Day
12.72m
(41'8.75)
1
3
Nyarko, Andrew
Chaminade Colleg
12.66m
(41'6.25)
1
4
Jones george, Bryce
Brebeuf College
12.16m
(39'10.5)
1
5
Malichen-Snyder, Michael
Neil McNeil
11.38m
(37'4)
1
6
Lin, Ying
Albert Campbell
10.80m
(35'5)
1
7
Russell, Tyree
St Michael's - T
10.54m
(34'6.75)
1
8
Lalonde, Jake
Eastview
9.98m
(32'8.75)
1
9
Landry, Jacob
Northern - Sturg
9.97m
(32'8.5)
1
10
Caramat, Owen
Chaminade Colleg
9.26m
(30'4.5)
1
11
Alam, Ajwad
Lester B Pearson
9.22m
(30'2.75)
1
12
Kuo, Ryan
Francis Liberman
9.09m
(29'9.75)
1
13
Huter, Jacob
Eastview
8.66m
(28'4.75)
1
14
Assigbey, Jesse
Chaminade Colleg
7.02m
(23'0.25)
1
15
Robinson, Travis
Northern - Sturg
5.47m
(17'11.25)
1
Mens Shot Put Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wareham, Collin
Birchmount Park
14.64m
(48'0.25)
1
2
Stoneburgh, Ryan
Michael Power-St
14.61m
(47'11)
1
3
Rosati, Matthew
Chaminade Colleg
14.59m
(47'10.25)
1
4
Mete, Frankie
St Francis Xavie
14.52m
(47'7.5)
1
5
Obiri-Yeboah, Jonathan
Father Henry Car
14.26m
(46'9.25)
1
6
Thomas, Damiene
Chaminade Colleg
13.01m
(42'8)
1
7
Hargrave, Brett
Widdifield
12.90m
(42'3.75)
1
8
Ilo, Victor
Neil McNeil
12.34m
(40'5.75)
1
9
Njoku, Chima
Father John Redm
11.88m
(38'11.5)
1
10
Isaac, Andrew
St Edmund Campio
11.18m
(36'8)
1
11
Moore, Marcus
St Michael's - T
10.60m
(34'9.25)
1
12
Pagnello, Anthony
Chaminade Colleg
10.57m
(34'8)
1
13
Shergold, Evan
St Michael's - T
10.55m
(34'7.25)
1
14
Ofori, Kevin
Westview Centenn
10.36m
(33'11.75)
1
15
Tomlinson, Shemar
James Cardinal M
10.14m
(33'3)
1
16
Kasprowicz, Steven
Bishop Allen Aca
10.03m
(32'10.75)
1
17
Boca, Shevon
James Cardinal M
10.01m
(32'10)
1
18
Leandro, Julian
Bishop Allen Aca
9.68m
(31'9)
1
19
DeSousa, Sam
Neil McNeil
9.38m
(30'9.25)
1
20
Winiarz, Justin
St Francis Xavie
8.98m
(29'5.5)
1
21
Hartmann, Andrew
Bishop Allen Aca
7.53m
(24'8.25)
1
22
Rodela, Adam
Bishop Allen Aca
7.25m
(23'9.25)
1
Mens Discus Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pallotto, Gabriel
Chaminade Colleg
38.80m
(127'3.5)
1
2
Pezzetta, Michael
De La Salle Coll
38.17m
(125'2.75)
1
3
Hyman, Mikah
Chaminade Colleg
33.80m
(110'10.5)
1
4
Shaw, Cameron
Dunbarton
32.48m
(106'6.5)
1
5
Dodig, Thomas
De La Salle Coll
31.04m
(101'10)
1
6
Diaz, Steven
James Cardinal M
28.00m
(91'10.25)
1
7
Crisanti, Michael
Cawthra Park
27.70m
(90'10.5)
1
8
Trev, Reeson
Crescent
25.95m
(85'1.5)
1
9
Hill, Cam
Eastview
25.60m
(83'11.75)
1
10
Ciani, Luca
Chaminade Colleg
24.82m
(81'5)
1
11
Pocdo, Aldrin
James Cardinal M
24.77m
(81'3)
1
12
Colella, Fabio
Notre Dame - Aja
24.60m
(80'8.5)
1
13
Borkowski, Colton
Eastview
22.22m
(72'10.75)
1
14
Bartley, Austin
Eastview
21.27m
(69'9.25)
1
15
Devabalen, Dillon
Dunbarton
21.22m
(69'7.25)
1
16
Ramos, Daniel
Notre Dame - Aja
18.53m
(60'9.5)
1
Mens Discus Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
DaCruz, Marco
Chaminade Colleg
33.00m
(108'3)
1
2
Lalonde, Jake
Eastview
31.45m
(103'2)
1
3
Marshall, Camerson
Paris
30.30m
(99'4.75)
1
4
Rosati, Marc
Chaminade Colleg
29.04m
(95'3.25)
1
5
Ajala-Alexis, Jean Paul
Notre Dame - Aja
28.18m
(92'5.25)
1
6
Huter, Jacob
Eastview
27.52m
(90'3.25)
1
7
Lu, Matthew
Crescent
26.93m
(88'4)
1
8
Caramat, Owen
Chaminade Colleg
25.68m
(84'3)
1
9
Alam, Ajwad
Lester B Pearson
23.80m
(78'1)
1
10
Ennis, Noah
Brebeuf College
23.26m
(76'3.75)
1
11
Kuo, Ryan
Francis Liberman
22.77m
(74'8.25)
1
12
Fu, Sean
Cawthra Park
19.28m
(63'3)
1
13
Robinson, Travis
Northern - Sturg
18.25m
(59'10.5)
1
Mens Discus Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stoneburgh, Ryan
Michael Power-St
41.03m
(134'7.25)
1
2
Martin, Luca
Bishop Allen Aca
38.96m
(127'9.75)
1
3
Ilo, Victor
Neil McNeil
32.83m
(107'8.5)
1
4
Rosati, Matthew
Chaminade Colleg
32.21m
(105'8)
1
5
Shergold, Evan
St Michael's - T
29.29m
(96'1)
1
6
Stark, Jaylen
Anderson Collegi
28.85m
(94'7.75)
1
7
Natale, Chris
St Michael's - T
28.10m
(92'2.25)
1
8
DiGiovanni, Marco
Chaminade Colleg
27.71m
(90'10.75)
1
9
Mamdani, Rafi
Northern - Toron
26.02m
(85'4.25)
1
10
Rebelo, Ruben
All Saints - Whi
25.60m
(83'11.75)
1
11
Kasprowicz, Steven
Bishop Allen Aca
23.53m
(77'2.25)
1
12
Roberts, Jason
Chaminade Colleg
21.58m
(70'9.5)
1
13
Moore, Marcus
St Michael's - T
19.93m
(65'4.5)
1
14
Hartmann, Andrew
Bishop Allen Aca
14.03m
(46'0.25)
1
15
Sales, Kyle
Brebeuf College
10.00m
(32'9.5)
1
Mens Javelin Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Drury, Austin
Eastview
38.52m
(126'4.5)
1
2
Pezzetta, Michael
De La Salle Coll
31.94m
(104'9.25)
1
3
Colella, Fabio
Notre Dame - Aja
31.34m
(102'9.75)
1
4
Pallotto, Gabriel
Chaminade Colleg
29.21m
(95'10)
1
5
Harrison, Dylan
Birchmount Park
28.87m
(94'8.5)
1
6
Borkowski, Colton
Eastview
26.60m
(87'3)
1
7
Vogrenec, Tyler
Monsignor Paul D
26.21m
(85'11.75)
1
8
Bartley, Austin
Eastview
24.76m
(81'2.75)
1
9
Hyman, Mikah
Chaminade Colleg
24.74m
(81'2)
1
10
Xu, Alex
Albert Campbell
24.58m
(80'7.5)
1
11
Trev, Reeson
Crescent
23.40m
(76'9.25)
1
12
Dodig, Thomas
De La Salle Coll
22.47m
(73'8.5)
1
13
Ramos, Daniel
Notre Dame - Aja
20.38m
(66'10.25)
1
14
Ciani, Luca
Chaminade Colleg
20.13m
(66'0.5)
1
15
Crisanti, Michael
Cawthra Park
17.34m
(56'10.5)
1
--
Hill, Cam
Eastview
FOUL
(--)
1
Mens Javelin Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hatton, Timothy
Northern - Sturg
35.34m
(115'11.25)
1
2
Brazeau, Mario
Northern - Sturg
32.65m
(107'1.25)
1
3
Lalonde, Jake
Eastview
31.70m
(104'0)
1
4
Garcia, Christian
Neil McNeil
28.07m
(92'1)
1
5
Nyarko, Andrew
Chaminade Colleg
26.50m
(86'11.25)
1
6
Rosati, Marc
Chaminade Colleg
25.26m
(82'10.25)
1
7
Alam, Ajwad
Lester B Pearson
24.18m
(79'3.75)
1
8
Smolej, Stephen
Brebeuf College
23.40m
(76'9.25)
1
9
Ennis, Noah
Brebeuf College
20.94m
(68'8.25)
1
10
Fu, Sean
Cawthra Park
20.06m
(65'9.75)
1
11
Murphy, Cameron
All Saints - Whi
19.05m
(62'6)
1
12
Jones george, Bryce
Brebeuf College
18.64m
(61'1.75)
1
12
Younghusband, Chris
Dunbarton
18.64m
(61'1.75)
1
14
DaCruz, Marco
Chaminade Colleg
18.24m
(59'10)
1
15
Dhanraj, Nicholas
Lester B Pearson
18.17m
(59'7.25)
1
16
Lin, Ying
Albert Campbell
16.82m
(55'2)
1
17
Manoharan, Aron
Albert Campbell
14.92m
(48'11.25)
1
--
Kuo, Ryan
Francis Liberman
FOUL
(--)
1
--
Huter, Jacob
Eastview
FOUL
(--)
1
Mens Javelin Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Moore-williams, Jamiel
Chaminade Colleg
48.21m
(158'2)
1
2
Powley, Colton
Northern - Sturg
41.76m
(137'0)
1
3
Johnson, Alex
All Saints - Whi
41.71m
(136'10)
1
4
Younghusband, Travis
Dunbarton
37.01m
(121'5)
1
5
Patenaude, Michel
Northern - Sturg
36.31m
(119'1.5)
1
6
Rebelo, Ruben
All Saints - Whi
34.65m
(113'8)
1
7
Borelli, Jacob
OD/Park SS
33.84m
(111'0.25)
1
8
Luccisano, Vince
St Thomas of Vil
33.77m
(110'9.5)
1
9
Walker, Nolan
Chaminade Colleg
32.38m
(106'2.75)
1
10
Gould, Robert
St Thomas of Vil
29.44m
(96'7)
1
11
Daley, Josh
J Clarke Richard
28.61m
(93'10.25)
1
12
Kwok, Kevin
Albert Campbell
27.83m
(91'3.5)
1
Mens High Jump Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Walker, Julian
Innisdale
1.75m
(5'8.75)
1
2
Stimpton, Pierce
Blessed Mother T
1.50m
(4'11)
1
3
Acheampong, Nana
Lester B Pearson
1.45m
(4'9)
1
4
Doyle, Liam
Notre Dame - Aja
1.40m
(4'7)
1
Mens High Jump Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Slisarenko, Brandon
Neil McNeil
1.70m
(5'6.75)
1
2
Thomas, Harrison
Hillfield Strath
1.55m
(5'1)
1
3
Canaris, Kristian
Hillfield Strath
1.50m
(4'11)
1
4
Landry, Jacob
Northern - Sturg
1.45m
(4'9)
1
5
Kennedy, Jared
Dunbarton
1.40m
(4'7)
1
6
Good, Connor
Eastview
1.30m
(4'3)
1
6
Martin, Christopher
J Clarke Richard
1.30m
(4'3)
1
Mens High Jump Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lalor, Miguel
James Cardinal M
2.05m
(6'8.5)
1
2
Stark, Jaylen
Anderson Collegi
1.90m
(6'2.75)
1
3
Daley, Josh
J Clarke Richard
1.75m
(5'8.75)
1
4
Melnyk, Griffin
Widdifield
1.70m
(5'6.75)
1
4
San Jose, Ralph
James Cardinal M
1.70m
(5'6.75)
1
6
Boarden, Jessie
Blessed Mother T
1.65m
(5'4.75)
1
6
Codrington, Juwan
Blessed Mother T
1.65m
(5'4.75)
1
8
Herrera, Paul
James Cardinal M
1.55m
(5'1)
1
9
Lincompao, Domenic
Chaminade Colleg
1.45m
(4'9)
1
Mens Long Jump Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jeffrey, Clayton
Upper Canada Col
6.21m
(20'4.25)
nwi
1
2
Islam, David
Father John Redm
6.05m
(19'10)
nwi
1
3
Mills, Nicholas
St Edmund Campio
5.64m
(18'6)
nwi
1
4
James, Nadley
J Clarke Richard
5.63m
(18'5.5)
nwi
1
5
Arica, Russell
Brebeuf College
5.62m
(18'5.25)
nwi
1
6
Underhill, Zack
Eastview
5.43m
(17'9.75)
nwi
1
7
St. Louis, Connor
Hillfield Strath
5.40m
(17'8.5)
nwi
1
8
Samuels, Jayden
St Edmund Campio
5.39m
(17'8)
nwi
1
9
Feng, Ansun
Albert Campbell
5.31m
(17'5)
nwi
1
10
Elmor, Omar
Crescent
5.23m
(17'1.75)
nwi
1
11
Padolina, Gabriel
Brebeuf College
5.05m
(16'6.75)
nwi
1
12
Adedeji, Ralph
St Francis Xavie
4.97m
(16'3.5)
nwi
1
13
Huter, Nick
Eastview
4.79m
(15'8.5)
nwi
1
14
Silfa-Zambri, Stephano
Eastview
4.63m
(15'2.25)
nwi
1
15
He, Benjamin
Albert Campbell
4.54m
(14'10.5)
nwi
1
16
Johnstone, Andrew
Eastview
4.49m
(14'8.75)
nwi
1
17
Needs, Liam
Eastview
4.04m
(13'3)
nwi
1
18
Doyle, Liam
Notre Dame - Aja
3.98m
(13'0.5)
nwi
1
19
Brideau, Zachary
Widdifield
3.72m
(12'2.25)
nwi
1
20
Vijayakumar, Janushan
Albert Campbell
3.56m
(11'8)
nwi
1
Mens Long Jump Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Oliveira, Michael
Neil McNeil
5.09m
(16'8.25)
nwi
1
2
Edwards, Malik
Lester B Pearson
5.02m
(16'5.5)
nwi
1
3
Ongaro, Alessandro
Bishop Allen Aca
4.92m
(16'1.5)
nwi
1
4
Hatton, Timothy
Northern - Sturg
4.86m
(15'11.25)
nwi
1
5
Hornbostel, Nicholas
Brebeuf College
4.81m
(15'9.25)
nwi
1
6
Marshall, Kenji
Hillfield Strath
4.77m
(15'7.75)
nwi
1
7
Glyn-Williams, Daniel
Brebeuf College
4.65m
(15'3)
nwi
1
8
Smith, Calan
St Francis Xavie
4.54m
(14'10.5)
nwi
1
9
Riviere, Nathan
All Saints - Whi
4.51m
(14'9.5)
nwi
1
10
Kennedy, Jared
Dunbarton
4.50m
(14'9)
nwi
1
11
Phillibert, Nicholas
Dunbarton
4.41m
(14'5.5)
nwi
1
12
Jones, Taj
Eastview
4.38m
(14'4.25)
nwi
1
13
Canaris, Kristian
Hillfield Strath
4.37m
(14'4)
nwi
1
14
Tomate, Jeremiah
Francis Liberman
4.32m
(14'2)
nwi
1
15
Dias, Stan
Monsignor Paul D
4.29m
(14'0.75)
nwi
1
16
Reid, Deon
J Clarke Richard
4.25m
(13'11.25)
nwi
1
17
Good, Connor
Eastview
4.24m
(13'10.75)
nwi
1
18
McEwan, Nathan
Monsignor Paul D
4.18m
(13'8.5)
nwi
1
19
Surzycia, Alex
Bishop Allen Aca
3.62m
(11'10.5)
nwi
1
20
Mohammed, Christian
St Francis Xavie
3.59m
(11'9.25)
nwi
1
Mens Long Jump Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lalor, Miguel
James Cardinal M
5.94m
(19'5.75)
nwi
1
2
Lucero, Ellesor
Mary Ward
5.76m
(18'10.75)
nwi
1
3
Patenaude, Michel
Northern - Sturg
5.69m
(18'8)
nwi
1
4
McLaughlin, Scott
Eastview
5.58m
(18'3.5)
nwi
1
5
Sun, Kenji
Albert Campbell
5.39m
(17'8)
nwi
1
6
Codrington, Juwan
Blessed Mother T
5.17m
(16'11.5)
nwi
1
7
Ou, Jon
Albert Campbell
5.02m
(16'5.5)
nwi
1
8
Stark, Jaylen
Anderson Collegi
4.98m
(16'4)
nwi
1
9
Collins, Zachary
Eastview
4.85m
(15'10.75)
nwi
1
10
Mertens, Alex
Upper Canada Col
4.73m
(15'6)
nwi
1
11
Mason, Spencer
Eastview
4.71m
(15'5.25)
nwi
1
11
Bowen, Zach
Eastview
4.71m
(15'5.25)
nwi
1
13
Boarden, Jessie
Blessed Mother T
4.69m
(15'4.5)
nwi
1
14
Gould, Robert
St Thomas of Vil
4.59m
(15'0.5)
nwi
1
15
Goulard, Daniel
Northern - Sturg
4.44m
(14'6.75)
nwi
1
16
Zeng, Andrew
Northern - Toron
4.38m
(14'4.25)
nwi
1
17
Sun, Eddie
Albert Campbell
4.36m
(14'3.5)
nwi
1
18
Ejumudo, Bote
Dunbarton
4.11m
(13'5.75)
nwi
1
19
Luo, Jacky
Albert Campbell
4.01m
(13'1.75)
nwi
1
20
Roseman, Jake
Upper Canada Col
3.85m
(12'7.5)
nwi
1
21
Gasparini, Christian
All Saints - Whi
3.30m
(10'9.75)
nwi
1
Womens 100m Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Poole, Rachel
Birchmount Park
12.79
nwi
1
2
Arneaud, Tahlia
St Edmund Campio
12.88
nwi
1
3
Strath, Alli
Innisdale
12.94
nwi
1
4
Husbands, Chaetoni
Anderson Collegi
13.00
nwi
2
5
Doe, Christina
Father Henry Car
13.28
nwi
1
6
Leon, Calvi
Loretto Abbey
13.45
nwi
9
7
Hoang, Jennifer
Albert Campbell
13.50
nwi
2
8
Rosalle, Ruth
Dunbarton
13.62
nwi
8
9
Agyepong, Nana
Father Henry Car
13.65
nwi
1
10
James, Sarafina
Father Henry Car
13.67
nwi
1
11
Fulop, Rebecca
Innisdale
13.69
nwi
1
12
Lancefield, Olivia
Loretto Abbey
13.78
nwi
9
13
Masella, Olivia
Bishop Allen Aca
13.78
nwi
4
14
Cupid, Justice
St Patrick - Tor
13.78
nwi
3
15
Shafto, Claire
Greenwood Colleg
13.83
nwi
7
16
Osadebamwen, Jacklyn
Father Henry Car
13.86
nwi
3
17
Williams-Skeen, Shanice
J Clarke Richard
13.91
nwi
8
18
Mohan, Jushvina
Michael Power-St
14.00
nwi
2
19
Udi, Rushaunna
James Cardinal M
14.02
nwi
10
20
Ricci-Bonsi, Sammi
Chippewa Seconda
14.05
nwi
3
21
Jerrick, Shenika
Monsignor Paul D
14.06
nwi
4
22
Bingham, Rachel
J Clarke Richard
14.07
nwi
8
23
Vu, Lillian
St Francis Xavie
14.14
nwi
2
24
Moe, Chrystine
J Clarke Richard
14.14
nwi
4
25
Vu, Lilly
St Francis Xavie
14.15
nwi
5
26
Marchand, Alison
Bishop Allen Aca
14.16
nwi
6
27
Zasowski, Clare
Michael Power-St
14.19
nwi
2
28
Santini, Rachel
Father John Redm
14.19
nwi
6
29
Cobbold, Georgia
Francis Liberman
14.20
nwi
6
30
Srithayalan, Thanujaa
Lester B Pearson
14.38
nwi
2
31
Bryan, Samantha
James Cardinal M
14.49
nwi
10
32
Eastmond, Maddy
Anderson Collegi
14.50
nwi
3
33
Berardi, Sara
Loretto Abbey
14.54
nwi
7
34
Morley, Christel
Loretto Abbey
14.59
nwi
4
35
Murdock, Breana
J Clarke Richard
14.69
nwi
7
36
Leacock, Chantelle
J Clarke Richard
14.78
nwi
5
37
Lau, Kaylyn
Mary Ward
14.88
nwi
8
38
Jaffray, Anastasia
Michael Power-St
14.92
nwi
5
39
Dias, Kimberly
St Francis Xavie
15.06
nwi
10
40
Xavier, Sebatinie
St Francis Xavie
15.08
nwi
8
41
Campbell, Hannah
Loretto Abbey
15.18
nwi
7
42
Brennan-Pike, Madison
Cardinal Newman
15.19
nwi
4
43
Roscetti, Daniela
Loretto Abbey
15.19
nwi
5
44
Leigh, Brianna
Eastview
15.22
nwi
6
45
odubanjo, Temitayo
Anderson Collegi
15.23
nwi
5
46
Vijayaratnam, Jamuna
J Clarke Richard
15.28
nwi
4
47
Hall, Bailey
Eastview
15.42
nwi
4
48
Sabado, Tiffany
Notre Dame - Tor
15.54
nwi
6
49
Saddler, Brianne
Cawthra Park
15.59
nwi
5
50
Valenzucla, Katelynn
St Patrick - Tor
15.63
nwi
3
51
Duff, Taahira
St Francis Xavie
15.69
nwi
5
52
Haughton, Mycha
Michael Power-St
15.71
nwi
7
53
Hall, Krystyna
Eastview
15.78
nwi
2
54
Policarpio, Victoria
Notre Dame - Tor
15.86
nwi
9
55
Tannis, Aliyah
Loretto Abbey
15.99
nwi
6
56
Cheyer, Geralina
Chippewa Seconda
16.07
nwi
3
57
Yamol-Mahesale, Erica
Michael Power-St
16.18
nwi
8
58
Mutware, Ange
Bishop Allen Aca
16.59
nwi
3
59
Seueahai, Celena
Lester B Pearson
16.66
nwi
8
60
DiNuccio, Sabrina
Michael Power-St
16.80
nwi
7
61
Dela Cueva, Kelly Anne
St Francis Xavie
17.24
nwi
9
62
Tom, Ivana
St Francis Xavie
17.30
nwi
6
63
Maramot, Nina
Notre Dame - Tor
21.29
nwi
7
--
Murphy, Jessica
St Patrick - Tor
DNF
nwi
9
Womens 100m Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Tessier, Arielle
St Thomas of Vil
12.21
nwi
1
2
Santiago, Xahria
Notre Dame - Aja
12.59
nwi
4
3
Amergo, Jennifer
Father Henry Car
13.26
nwi
1
4
Henry, Olivia
Dunbarton
13.38
nwi
4
5
Richards, Unyque
St Edmund Campio
13.43
nwi
1
6
Melo, Madison
Bishop Allen Aca
13.44
nwi
5
6
Wiercigroch, Julia
St Francis Xavie
13.44
nwi
2
8
Maddocks, Isabel
Loretto Abbey
13.55
nwi
7
9
Sarkisian, Savanna
Paris
13.66
nwi
5
10
Adeyshian, Faisalat
Father Henry Car
13.67
nwi
1
11
Watt, Shawnika
St Edmund Campio
13.70
nwi
4
12
HooHing, Jaelin
Notre Dame - Aja
13.76
nwi
4
13
McLaughlin, Denay
St Edmund Campio
13.78
nwi
6
14
John, Ivie
St Edmund Campio
13.79
nwi
6
15
Akintan, Temi
Hillfield Strath
13.79
nwi
2
16
Komolafe, Simi
Birchmount Park
13.81
nwi
8
17
Otule, Oge
Notre Dame - Tor
13.81
nwi
2
18
Denes, Kayla
Innisdale
13.82
nwi
5
19
Cobbinah, Shantel
Father Henry Car
13.83
nwi
1
20
Yoshida, Erika
St Patrick - Tor
13.86
nwi
6
21
Smith, Rachel
Loretto Abbey
13.91
nwi
5
22
Quintero, Juliana
Loretto Abbey
14.05
nwi
6
23
Rynda, Hunter
Lawrence Park
14.06
nwi
1
24
Keen, Kaylia
St Edmund Campio
14.07
nwi
1
25
Faria, Jessica
Eastview
14.11
nwi
3
26
Toussaint, Keyanna
Notre Dame - Tor
14.14
nwi
5
27
Mitchell, Avery
Dunbarton
14.19
nwi
3
28
Yarcia, Hannah
Notre Dame - Tor
14.31
nwi
4
29
Tucci, Mikayla
Notre Dame - Tor
14.37
nwi
3
30
Christian, Smiley
Mary Ward
14.46
nwi
8
31
Rothenburg, Patricia
Eastview
14.46
nwi
4
32
Llwelyn, Lavonie
Michael Power-St
14.49
nwi
8
33
Aldana, Angelica
Mary Ward
14.49
nwi
7
34
Graziano, Alexia
Loretto Abbey
14.54
nwi
8
35
Marron, Nicole
Mary Ward
14.58
nwi
8
36
Nwakobi, Nigeleen
Notre Dame - Tor
14.65
nwi
6
37
Le Feuvre, Jackie
Greenwood Colleg
14.67
nwi
3
38
Choi, Sophia
Albert Campbell
14.70
nwi
2
39
Chen, Deijah
Notre Dame - Tor
14.71
nwi
6
40
Akal, Aniah
Francis Liberman
14.72
nwi
7
41
Haughton, Anna
Greenwood Colleg
14.87
nwi
7
42
McGean, Eve
RS McLaughlin
14.88
nwi
10
43
Lee, Catherine
Michael Power-St
14.90
nwi
10
44
Mandarano, Alexis
Bishop Allen Aca
14.92
nwi
9
45
Dickey, Samantha
Michael Power-St
14.93
nwi
10
46
Muccin, Olivia
Loretto Abbey
14.93
nwi
5
47
Moore, Hannah
St Thomas of Vil
14.94
nwi
10
48
Isaac, Aaliyah
Notre Dame - Tor
15.02
nwi
4
49
Malcolm, Casidhe
Cawthra Park
15.04
nwi
6
50
Belele, Aisosa
Notre Dame - Tor
15.20
nwi
7
51
Parvaneh, Rebecca
Michael Power-St
15.22
nwi
9
52
Lanoue, Gabrielle
ESC Saint-Frere-
15.23
nwi
9
53
Kinney, Hannah
Greenwood Colleg
15.25
nwi
8
54
Sharratt, Taylor
Paris
15.28
nwi
3
55
Clark, Avi
Cawthra Park
15.29
nwi
2
56
Gushchenko, Solomiya
Loretto Abbey
15.31
nwi
8
57
Gisana, Marina
St Thomas of Vil
15.33
nwi
10
58
Lorenzo, Ashley
Cardinal Newman
15.40
nwi
5
59
Cuento-Gujol, Chelsea
Cardinal Newman
15.49
nwi
7
60
Collins, Julia
Bishop Allen Aca
15.57
nwi
9
61
Cao, Rui Hua
Albert Campbell
15.59
nwi
2
62
Lozano, Pauline
Notre Dame - Tor
15.59
nwi
7
63
Zhao, Lily
Albert Campbell
16.03
nwi
3
64
Chavez, Maria
Mary Ward
16.97
nwi
9
65
DiDonato, Erica
St Thomas of Vil
17.35
nwi
10
66
Matasaran, Trisha
St Francis Xavie
17.50
nwi
2
67
Longo, Leighann
Loretto Abbey
18.09
nwi
3
--
Dileo, Maya
ESC Saint-Frere-
DNF
nwi
3
Womens 100m Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Innanen, Katrina
Birchmount Park
12.44
nwi
3
2
Layne, D'Andra
Lester B Pearson
12.56
nwi
4
3
Hodge, Erin
Innisdale
12.61
nwi
1
4
Weathers, Angelee
Father John Redm
12.86
nwi
1
5
Campbell, Shadae
Father Henry Car
12.95
nwi
1
6
James, Jamilah
Birchmount Park
13.11
nwi
1
7
McCreath, Sade
St Edmund Campio
13.16
nwi
5
8
Mitchell, Natavia
Father Henry Car
13.39
nwi
1
9
Allen, Keira
Michael Power-St
13.46
nwi
1
10
Clarke, Elizabeth
Monsignor Paul D
13.51
nwi
5
11
Caranci, Brittany
Loretto Abbey
13.67
nwi
1
12
Ricketts-Ewen, Nikiya
Bishop Marrocco-
13.84
nwi
5
13
Agada, Aileen
Bishop Allen Aca
13.87
nwi
5
14
Drozdowsky, Victoria
Michael Power-St
14.18
nwi
3
15
Sebastiano, Katia
Loretto Abbey
14.19
nwi
3
16
Treena, Restoule
Northern - Sturg
14.28
nwi
4
17
Rizakos, Sara
Michael Power-St
14.33
nwi
2
18
Noble, Kelc
Monsignor Paul D
14.35
nwi
6
19
Bayona, Amanda
Cardinal Newman
14.42
nwi
2
20
Dziecielski, Anita
Bishop Allen Aca
14.59
nwi
2
21
Liscio, Mikaela
De La Salle Coll
14.59
nwi
3
22
Goulart, Savannah
Michael Power-St
14.71
nwi
4
23
McGann, Alyssa
Albert Campbell
14.77
nwi
3
24
Juha, Sarah
Michael Power-St
14.85
nwi
2
25
Enriquez, Roann
St Francis Xavie
15.03
nwi
3
26
Mutware, Marie
Bishop Allen Aca
15.07
nwi
5
27
Bassamot, Lauren
Notre Dame - Tor
15.10
nwi
5
28
Roxas, Clare
St Francis Xavie
15.33
nwi
2
29
Partington, Sarena
Michael Power-St
15.81
nwi
4
30
Charitar, Evani
St Francis Xavie
16.01
nwi
6
31
Monteiro, Fiona
St Francis Xavie
16.11
nwi
3
32
Retonda, Angel
Loretto Abbey
16.32
nwi
4
33
Francis, Kubra
Central Technica
16.61
nwi
4
34
Lupo, Vanessa
Loretto Abbey
16.67
nwi
2
35
Ampuero, Jasmine
Loretto Abbey
16.70
nwi
2
36
Verma, Nikita
Loretto Abbey
17.04
nwi
4
Womens 400m Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Leon, Calvi
Loretto Abbey
1:05.30
1
2
Letros, Adrianna
St Thomas of Vil
1:06.28
1
3
Russell, Sylvia
J Clarke Richard
1:07.46
3
4
Armstrong, Jasmine
Eastview
1:07.98
1
5
Nowak, Michelle
Michael Power-St
1:08.98
1
6
Vu, Lily
St Francis Xavie
1:10.20
2
7
Chilton, Ella
Eastview
1:10.34
1
8
Santini, Rachel
Father John Redm
1:11.06
3
9
Rodrigues, Ava
Loretto Abbey
1:11.15
2
10
Gualtieri, Enza
Loretto Abbey
1:11.38
3
11
Arnold, Madeline
Father John Redm
1:11.51
3
12
Carrington, Emma
Birchmount Park
1:11.58
2
13
Godbout, Kelsey
Widdifield
1:11.74
2
14
Ditaranto, Bailey
St Thomas of Vil
1:11.79
1
15
Cupid, Justice
St Patrick - Tor
1:12.01
1
16
Smith, Rachel
Loretto Abbey
1:12.11
2
17
Graziano, Alexia
Loretto Abbey
1:12.39
4
18
Glass, Justine
Eastview
1:12.39
1
19
Cobbold, Georgia
Francis Liberman
1:13.52
3
20
Perrella, Stefania
Michael Power-St
1:14.07
4
21
Srithayalan, Thanujaa
Lester B Pearson
1:14.95
4
22
Lau, Tammy
Albert Campbell
1:21.19
4
23
Hunt, Chloe
Chippewa Seconda
1:21.89
2
24
Saring, Charisse
St Francis Xavie
1:22.48
3
25
DiNuccio, Sabrina
Michael Power-St
1:22.88
2
26
Yu, Tina
Albert Campbell
1:24.00
3
27
Wang, Larissa
Albert Campbell
1:25.45
4
28
Fuda, Adrianna
St Thomas of Vil
1:27.12
2
--
Brennan-Pike, Madison
Cardinal Newman
DNF
3
Womens 400m Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cohen, Emily
Lawrence Park
1:00.13
1
2
Mansour, Kasha
Lawrence Park
1:03.57
1
3
Lucki, Mikaela
Bishop Allen Aca
1:04.71
2
4
Wiercigroch, Julia
St Francis Xavie
1:05.23
2
5
Rynda, Hunter
Lawrence Park
1:05.38
1
6
Mitchell, Avery
Dunbarton
1:06.82
1
7
Yoshida, Erika
St Patrick - Tor
1:08.26
1
8
Harris, Star-lyte
Sir Wilfrid Laur
1:12.12
2
9
Barber, Emily
Father John Redm
1:12.51
1
10
Kolar, Bronte
All Saints - Whi
1:12.57
3
11
Mason, Skylar
Eastview
1:13.06
2
12
Williams, Tikeymah
Sir Wilfrid Laur
1:13.52
2
13
Ben, Elizabeth
De La Salle Coll
1:14.08
3
14
McBride, Jessica
Westview Centenn
1:14.70
2
15
Petkovic, Andrea
Anderson Collegi
1:15.98
2
16
Amergo, Jennifer
Father Henry Car
1:16.25
1
17
Akposi, Kassidy
Father Henry Car
1:16.64
1
18
Chen, Jessie
Albert Campbell
1:17.53
4
19
Rehman, Arshia
Lester B Pearson
1:19.11
4
20
Belo, Brooke
All Saints - Whi
1:20.45
3
21
Durnford, Kendull
Blessed Mother T
1:22.54
4
22
Esson-Phillips, Vercess
Father Henry Car
1:22.82
3
23
Coste-Ramsay, Georgina
Father John Redm
1:24.05
2
24
Zhao, Lily
Albert Campbell
1:24.44
4
25
Bass, Nicole
Notre Dame - Tor
1:24.79
3
26
Burslem, Molly
Notre Dame - Tor
1:25.24
3
27
Adeyshian, Faisalat
Father Henry Car
1:27.37
3
28
Cobbinah, Shantel
Father Henry Car
1:27.39
3
29
Ganie, Farrah
Lester B Pearson
1:27.61
4
Womens 400m Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Glynn, Rachel
Country Day
58.51
1
2
Ramos, Kathrina
Notre Dame - Tor
1:00.22
1
3
Herrera, Sophia
Bishop Allen Aca
1:02.41
1
4
Weathers, Angelee
Father John Redm
1:04.13
1
5
Thomas, Latoya
Francis Liberman
1:04.45
1
6
Williams, Kenisha
Notre Dame - Aja
1:04.54
1
7
Armstrong, Madeline
Eastview
1:05.78
1
8
Mitchell, Natavia
Father Henry Car
1:09.33
2
9
Fraser, Maddy
Chippewa Seconda
1:09.87
4
10
Campbell, Shadae
Father Henry Car
1:10.82
2
11
Killian, Martha
Loretto Abbey
1:12.48
3
12
Salyk, Ulana
Michael Power-St
1:12.59
2
13
Mathieu, Melissa
Mary Ward
1:13.12
4
14
Marshall, Keiko
Hillfield Strath
1:13.92
3
15
Simms, Hannah
Eastview
1:14.11
2
16
MacGregor, Carly
Monsignor Paul D
1:15.47
2
17
Dalzell, Rosalind
All Saints - Whi
1:15.48
4
18
Samuel, Sarah
St Francis Xavie
1:16.97
2
19
Jull, Callaghan
Country Day
1:17.74
3
20
Samuel, Serah
St Francis Xavie
1:19.11
3
21
Fields, Emily
St Patrick - Tor
1:19.21
4
22
Turner, Shae
Loretto Abbey
1:21.50
4
23
Sharratt, Mackenzie
Paris
1:27.44
2
24
Petilla, Sofia
Cawthra Park
1:30.09
3
Womens 1500m Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gobbi, Carissa
Our Lady of Lour
5:05.01
1
2
Vieira, Annie
All Saints - Whi
5:09.01
1
3
Richards, Erin
Chippewa Seconda
5:10.84
1
4
Russell, Sylvia
J Clarke Richard
5:14.45
1
5
Glass, Justine
Eastview
5:16.40
1
6
Armstrong, Jasmine
Eastview
5:17.70
1
7
Douglas, Jacqueline
Loretto Abbey
5:25.62
1
8
Elmy, Alyssa
Eastview
5:29.65
1
9
Nowak, Michelle
Michael Power-St
5:35.98
1
10
Jackson, Lauren
Courtice
5:40.43
1
11
Yadao, Kathleen
Mary Ward
5:48.18
1
12
Blair, Elizabeth
Greenwood Colleg
5:50.19
1
13
Downey, Amanda
Michael Power-St
5:50.88
1
14
Rohn, Stephanie
Michael Power-St
5:51.94
1
15
Brown, Julia
Widdifield
6:02.21
1
16
Perri, Amanda
Father John Redm
6:06.70
1
17
Webber, Rachel
Hillfield Strath
6:07.15
1
18
Duffy, Colleen
Michael Power-St
6:12.46
1
19
Macpherson, Jennifer
Sir Wilfrid Laur
6:13.07
1
20
Hunt, Chloe
Chippewa Seconda
6:15.20
1
21
Yee, Ruby
Eastview
6:17.86
1
22
Duffy, Jennifer
Michael Power-St
6:23.84
1
23
Godbout, Kelsey
Widdifield
6:25.04
1
24
Yu, Tina
Albert Campbell
6:36.30
1
25
Chandrakumar, Pirathajin
Albert Campbell
6:36.60
1
26
Boucher, Andrea
Chippewa Seconda
6:39.07
1
27
Fredette, Ann-Marie
Widdifield
6:40.96
1
28
Carinci, Emily
St Thomas of Vil
6:42.53
1
29
Lau, Tammy
Albert Campbell
6:43.69
1
30
Jiang, Vicky
Albert Campbell
6:44.66
1
31
Velalakan, Niveithiga
Lester B Pearson
6:57.40
1
32
Nithiananthan, Nidusha
Lester B Pearson
6:58.78
1
33
Wang, Larissa
Albert Campbell
7:00.37
1
34
Mok, Sophie
Albert Campbell
7:03.95
1
Womens 1500m Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cohen, Emily
Lawrence Park
4:49.17
1
2
Robinson, Natali
Lawrence Park
5:10.90
1
3
Jankov, Mary
Eastview
5:13.63
1
4
McNeil, Mara
De La Salle Coll
5:13.88
1
5
Barber, Emily
Father John Redm
5:19.68
1
6
Serviss, Lauren
General Panet
5:19.88
1
7
Gualtieri, Enza
Loretto Abbey
5:25.56
1
8
Denys, Caitlyn
Northern - Toron
5:37.86
1
9
Wilson, Alexis
All Saints - Whi
5:41.25
1
10
Srivamadevan, Nithusha
Albert Campbell
5:42.42
1
11
Rodrigues, Ava
Loretto Abbey
5:42.85
1
12
Alexeeff, Anastasia
Michael Power-St
5:52.90
1
13
Hickey, Bridget
Notre Dame - Tor
6:00.04
1
14
Pronski, Karina
Birchmount Park
6:04.10
1
15
Scott-Sebastian, Anesa
Francis Liberman
6:14.96
1
16
Montenegro, Gianne
Blessed Mother T
6:16.69
1
17
Brar, Meghan
Cawthra Park
6:22.04
1
18
Adamo, Robyn
St Francis Xavie
6:26.62
1
19
Chen, Jessie
Albert Campbell
6:35.59
1
20
Yang, Vivian
Albert Campbell
6:38.20
1
21
Madigan, Rachel
Notre Dame - Tor
6:41.12
1
22
Nwakobi, Nigeleen
Notre Dame - Tor
6:46.70
1
23
Coste-Ramsay, Georgina
Father John Redm
6:49.28
1
24
Li, Alice
Albert Campbell
6:55.46
1
25
Petkovic, Andrea
Anderson Collegi
6:55.57
1
26
Cao, Erika
Albert Campbell
7:06.18
1
27
Daniel, Priscilla
Notre Dame - Tor
7:07.89
1
28
Galang, Anna
Mary Ward
7:19.11
1
Womens 1500m Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Herrera, Sophia
Bishop Allen Aca
5:04.48
1
2
Agustin, Christine
Dante Alighieri
5:05.13
1
3
Bak, Maddie
Our Lady of Lour
5:06.86
1
4
Cornacchia, Michelle
Notre Dame - Aja
5:16.45
1
5
Armstrong, Madeline
Eastview
5:27.36
1
6
Gordon, Tyra
Notre Dame - Aja
5:30.05
1
7
Foss, Gabrielle
Northern - Toron
5:30.76
1
8
Law, Sara
Innisdale
5:31.32
1
9
Tuszkiewicz, Heidi
All Saints - Whi
5:31.70
1
10
Fraser, Maddy
Chippewa Seconda
5:38.16
1
11
Simms, Hannah
Eastview
5:41.69
1
12
Calerone, Christina
Notre Dame - Aja
5:42.99
1
13
Tinajero, Gabriela
Michael Power-St
5:43.15
1
14
Mathieu, Melissa
Mary Ward
5:43.75
1
15
Felstead, Raye
OD/Park SS
5:44.04
1
16
Turner, Shae
Loretto Abbey
5:44.43
1
17
McGlynn, Bridget
De La Salle Coll
5:45.18
1
18
Cullen, Stephanie
Notre Dame - Aja
5:46.06
1
19
Power, Katrina
Bishop Allen Aca
5:46.75
1
20
Giardetti, Daniella
Mary Ward
5:49.37
1
21
Warren, Nicole
Dunbarton
5:50.26
1
22
Stulen, Beth
Paris
5:52.87
1
23
Scott, Hayley
St Thomas of Vil
5:55.49
1
24
Dixon, Tina
Sir Wilfrid Laur
6:01.37
1
25
Dalzell, Rosalind
All Saints - Whi
6:04.84
1
26
Allen, Chelsea
Sir Wilfrid Laur
6:12.15
1
27
Gomes, Vanessa
Bishop Allen Aca
6:13.02
1
28
Santhakumar, Sharon
Mary Ward
6:14.91
1
29
MacGregor, Carly
Monsignor Paul D
6:15.20
1
30
Mak, Angela
Albert Campbell
6:24.59
1
31
Yeung, Fion
Albert Campbell
6:25.95
1
32
Milosz, Julia
Michael Power-St
6:30.96
1
33
Wang, Linda
Albert Campbell
6:34.70
1
34
Wright, Hayley
Sir Wilfrid Laur
6:35.42
1
35
Hoang, Amanda
Albert Campbell
6:39.68
1
36
Thompson, Jennifer
Northern - Toron
6:43.11
1
37
Cameron, Ashley
Sir Wilfrid Laur
6:58.91
1
38
Teichman, Diana
Bishop Allen Aca
7:00.33
1
Womens 3000m Open Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Clare
Glebe CI
9:48.84
1
2
McColloch, Shona
Longfields
10:08.83
1
3
Raftis, Kylie
Bishop Strachan
10:16.61
1
4
Henry, Chardae
RS McLaughlin
10:18.74
1
5
Cameron, Mackenzie
Christ the King
10:18.86
1
6
Barich, Rachel
Blessed Trinity
10:21.77
1
7
Livingstone, Alexa
Glebe CI
10:23.02
1
8
McGowan, Alex
Canterbury
10:24.00
1
9
Bolliger, Alyssa
Our Lady of Lour
10:30.06
1
10
Jossinet, Danielle
St Mary's - Cobo
10:31.75
1
11
Dobbs, Hiley
Donald A. Wilson
10:32.66
1
12
Hilliard, Madison
Leaside
10:38.37
1
13
Wismar, Sara
Centennial Colle
10:43.18
1
14
Bull, Amanda
Donald A. Wilson
10:55.35
1
15
Bolton, Jenn
Thomas A Stewart
10:56.80
1
16
Cirone, Katerina
RS McLaughlin
11:02.55
1
17
McGuire, Cailie
Loyola Catholic
11:18.65
1
18
Steward, Alyssa
St Theresa’s -
11:22.94
1
Womens 80m Hurdles Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hinds, Alleyah
Notre Dame - Aja
13.36
nwi
1
2
Zomparelli, Lydia
St Francis Xavie
14.86
nwi
1
3
Moore, Emily
Country Day
14.88
nwi
1
4
Attia, Elizabeth
St Francis Xavie
15.83
nwi
1
5
Rampton, Madileine
Innisdale
16.76
nwi
1
6
Chan, Gillian
Dante Alighieri
17.41
nwi
1
7
Mysliwiec, Sylvia
St Francis Xavie
17.83
nwi
1
Womens 80m Hurdles Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Santiago, Xahria
Notre Dame - Aja
14.37
nwi
2
2
Wiercigroch, Julia
St Francis Xavie
14.69
nwi
1
3
Petrovita, Nicole
Country Day
14.88
nwi
1
4
Edwards-Davis, Kayanna
Blessed Mother T
15.95
nwi
2
5
Ben, Elizabeth
De La Salle Coll
16.99
nwi
2
6
Rothenburg, Patricia
Eastview
17.23
nwi
2
7
Clark, Avi
Cawthra Park
19.22
nwi
1
Womens 100m Hurdles Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Sora, Krystine
Birchmount Park
16.03
nwi
1
2
Laurie, Shaelyn
Greenwood Colleg
16.31
nwi
1
3
Hodge, Erin
Innisdale
16.35
nwi
1
4
Prust, Anna
Eastview
16.80
nwi
1
5
Liscio, Mikaela
De La Salle Coll
16.98
nwi
2
6
Jull, Callaghan
Country Day
18.89
nwi
1
7
Sebastiano, Katia
Loretto Abbey
19.59
nwi
2
8
Bayona, Amanda
Cardinal Newman
20.88
nwi
2
Womens 4x100m Relay Junior Girls
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Innisdale
52.19
1
2
Relay Team
St Thomas of Vil
53.56
3
3
Relay Team
Father Henry Car
54.57
1
4
Relay Team
Loretto Abbey
55.06
2
5
Relay Team
J Clarke Richard
55.94
2
6
Relay Team
Anderson Collegi
56.07
2
7
Relay Team
St Francis Xavie
56.35
3
8
Relay Team
Dante Alighieri
56.77
4
9
Relay Team
Mary Ward
57.22
4
10
Relay Team
Michael Power-St
57.23
1
11
Relay Team
Notre Dame - Tor
58.70
4
12
Relay Team
J Clarke Richard
59.23
3
13
Relay Team
Loretto Abbey
59.45
3
14
Relay Team
Eastview
59.85
3
15
Relay Team
Bishop Allen Aca
1:01.53
2
16
Relay Team
Francis Liberman
1:08.37
1
--
Relay Team
Central Technica
DQ
1
--
Relay Team
St Patrick - Tor
DQ
1
Womens 4x100m Relay Midget Girls
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Father Henry Car
51.81
1
2
Relay Team
St Edmund Campio
54.71
1
3
Relay Team
Eastview
56.32
2
4
Relay Team
Loretto Abbey
56.81
2
5
Relay Team
Mary Ward
56.84
1
6
Relay Team
Notre Dame - Tor
57.52
2
7
Relay Team
Francis Liberman
57.83
1
8
Relay Team
Michael Power-St
59.87
1
9
Relay Team
St Thomas of Vil
1:00.86
3
10
Relay Team
Albert Campbell
1:00.92
2
--
Relay Team
Lester B Pearson
DQ
3
Womens 4x100m Relay Senior Girls
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Edmund Campio
49.52
1
2
Relay Team
Birchmount Park
50.46
1
3
Relay Team
Innisdale
51.73
1
4
Relay Team
Father Henry Car
52.21
1
5
Relay Team
Lester B Pearson
52.44
1
6
Relay Team
Birchmount Park
54.10
2
7
Relay Team
Francis Liberman
56.13
2
8
Relay Team
Michael Power-St
56.47
1
9
Relay Team
Loretto Abbey
56.73
2
10
Relay Team
Albert Campbell
58.87
3
11
Relay Team
Loretto Abbey
1:03.53
3
--
Relay Team
St Francis Xavie
DQ
3
Womens 4x400m Relay Open Girls
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Birchmount Park
4:20.60
1
2
Relay Team
Mary Ward
4:54.84
1
3
Relay Team
Albert Campbell
5:05.55
1
4
Relay Team
Widdifield
5:21.37
1
5
Relay Team
Albert Campbell
5:21.49
1
6
Relay Team
Chippewa Seconda
5:39.88
1
7
Relay Team
Albert Campbell
5:45.29
1
Womens Shot Put Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hamilton, Holly
Hillfield Strath
7.78m
(25'6.25)
1
2
Zomparelli, Lydia
St Francis Xavie
7.57m
(24'10)
1
3
Prendergast, Monica
All Saints - Whi
7.52m
(24'8)
1
4
Wilson, Jenelle
Notre Dame - Aja
7.52m
(24'8)
1
5
Joseph, Emma
Notre Dame - Aja
6.94m
(22'9)
1
6
Kumer, Emily
Father John Redm
6.93m
(22'8.75)
1
7
Sicard, Faith
Widdifield
6.52m
(21'4.5)
1
8
Grant, Chanelle
Notre Dame - Aja
6.45m
(21'1.75)
1
9
Georgeson, Alethea
Francis Liberman
6.11m
(20'0.5)
1
10
Mysliwiec, Sylvia
St Francis Xavie
5.42m
(17'9.25)
1
11
Dela Cueva, Kelly Anne
St Francis Xavie
4.95m
(16'2.75)
1
Womens Shot Put Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Komolafe, Simi
Birchmount Park
7.58m
(24'10.25)
1
2
Bakker, Grace
Father John Redm
6.60m
(21'7.75)
1
3
Nabukalu, Cathy
St Patrick - Tor
4.91m
(16'1.25)
1
Womens Shot Put Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Marfo, Obeng
Father Henry Car
12.97m
(42'6.5)
1
2
Pezzutto, Elizabeth
Michael Power-St
9.62m
(31'6.5)
1
3
Hanson, Alison
Loretto Abbey
9.62m
(31'6.5)
1
4
Davis, Rayvn
Dunbarton
9.13m
(29'11.25)
1
5
Bucci, Jennifer
Bishop Allen Aca
8.32m
(27'3.5)
1
6
Yaw, Olivia
Francis Liberman
7.95m
(26'0.75)
1
7
Bureau, Jasmine
Northern - Sturg
7.54m
(24'8.75)
1
8
Robinson, Olivia
Northern - Sturg
6.93m
(22'8.75)
1
9
Fournier, Caitlyn
Paris
5.98m
(19'7.25)
1
10
Hopper, Julia
Eastview
5.37m
(17'7.25)
1
Womens Discus Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Prendergast, Monica
All Saints - Whi
21.98m
(72'1.25)
1
2
Wilson, Jenelle
Notre Dame - Aja
21.79m
(71'5.75)
1
3
Georgeson, Alethea
Francis Liberman
21.02m
(68'11.5)
1
4
Sicard, Faith
Widdifield
20.78m
(68'2)
1
5
Nkeng, Noelle
Lester B Pearson
20.33m
(66'8.25)
1
6
Joseph, Emma
Notre Dame - Aja
17.26m
(56'7.5)
1
7
Grant, Chanelle
Notre Dame - Aja
14.11m
(46'3.5)
1
8
Duncan, Aaliyah
James Cardinal M
13.97m
(45'10)
1
9
Zekaria, Safiyah
J Clarke Richard
11.34m
(37'2.25)
1
10
kaur, Ramanjeet
Lester B Pearson
9.68m
(31'9)
1
Womens Discus Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ben, Elizabeth
De La Salle Coll
17.36m
(56'11.25)
1
2
Sarkisian, Savanna
Paris
15.85m
(52'0)
1
3
Dodig, Julia
De La Salle Coll
15.27m
(50'1)
1
Womens Discus Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Marfo, Obeng
Father Henry Car
39.03m
(128'0.5)
1
2
Buck, Samantha
OD/Park SS
35.64m
(116'11)
1
3
Pezzutto, Elizabeth
Michael Power-St
30.31m
(99'5.25)
1
4
Davis, Rayvn
Dunbarton
28.78m
(94'5)
1
5
Bucci, Jennifer
Bishop Allen Aca
28.63m
(93'11)
1
6
D'Arsie, Rachel
Cawthra Park
25.34m
(83'1.5)
1
7
Armstrong, Allie
Widdifield
25.33m
(83'1)
1
8
Bureau, Jasmine
Northern - Sturg
24.63m
(80'9.5)
1
9
Turano, Maria
Michael Power-St
23.85m
(78'2.75)
1
10
Martin, Sophie
Bishop Allen Aca
23.63m
(77'6.25)
1
11
Tomazos, Stephanie
De La Salle Coll
21.69m
(71'1.75)
1
12
MacCallum, Sarah
Cawthra Park
20.15m
(66'1.25)
1
13
Sicard, Josee
Widdifield
18.83m
(61'9.25)
1
14
Hopper, Julia
Eastview
14.12m
(46'3.75)
1
Womens Javelin Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Prendergast, Monica
All Saints - Whi
24.04m
(78'10.25)
1
2
Jackson, Kaitlyn
Widdifield
23.20m
(76'1.25)
1
3
Kumer, Emily
Father John Redm
20.35m
(66'9)
1
4
Georgeson, Alethea
Francis Liberman
16.75m
(54'11.25)
1
5
Mcmillan, Zoe
Hillfield Strath
15.72m
(51'6.75)
1
6
Joseph, Emma
Notre Dame - Aja
15.05m
(49'4.5)
1
7
Wilson, Jenelle
Notre Dame - Aja
11.45m
(37'6.75)
1
8
Folkes, Amy
Cawthra Park
9.95m
(32'7.5)
1
9
Grant, Chanelle
Notre Dame - Aja
6.84m
(22'5.25)
1
--
Zekaria, Safiyah
J Clarke Richard
FOUL
(--)
1
Womens Javelin Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Myers, Meghan
All Saints - Whi
20.88m
(68'6)
1
2
Lafleur, Janelle
Northern - Sturg
20.81m
(68'3.25)
1
3
Huang, Rui
Albert Campbell
11.26m
(36'11.25)
1
4
Koneswaran, Aarthy
Lester B Pearson
9.27m
(30'4.75)
1
Womens Javelin Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wang, Ellie
Stephen Lewis -
32.10m
(105'3.75)
1
2
Buck, Samantha
OD/Park SS
30.87m
(101'3.25)
1
3
Allen, Keira
Michael Power-St
29.82m
(97'10)
1
4
Robinson, Olivia
Northern - Sturg
29.02m
(95'2.5)
1
5
D'Arsie, Rachel
Cawthra Park
28.83m
(94'7)
1
6
Karakolis, Dara
Birchmount Park
26.81m
(87'11.5)
1
7
Howse, Rachel
Dunbarton
26.04m
(85'5)
1
8
Turano, Maria
Michael Power-St
23.41m
(76'9.5)
1
9
Allen, Clare
Michael Power-St
22.28m
(73'1)
1
10
Martin, Emily
Albert Campbell
20.77m
(68'1.5)
1
11
Hopper, Julia
Eastview
19.74m
(64'9)
1
12
Yaw, Olivia
Francis Liberman
18.25m
(59'10.5)
1
13
Warren, Nicole
Dunbarton
17.50m
(57'4.75)
1
14
Christie, Jessica
St Thomas of Vil
16.08m
(52'9)
1
15
Li, Karen
Albert Campbell
14.79m
(48'6.25)
1
16
Fournier, Caitlyn
Paris
13.23m
(43'4.75)
1
17
Sicard, Josee
Widdifield
13.18m
(43'2.75)
1
18
Arski, Olivia
Hillfield Strath
12.97m
(42'6.5)
1
Womens High Jump Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rampton, Madileine
Innisdale
1.50m
(4'11)
1
2
Husbands, Chaetoni
Anderson Collegi
1.50m
(4'11)
1
3
Rosalle, Ruth
Dunbarton
1.30m
(4'3)
1
Womens High Jump Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Anatole, Aleah
Anderson Collegi
1.35m
(4'5)
1
2
Sharratt, Taylor
Paris
1.30m
(4'3)
1
3
Akintan, Temi
Hillfield Strath
1.25m
(4'1)
1
3
Mason, Skylar
Eastview
1.25m
(4'1)
1
5
Petrovita, Nicole
Country Day
1.20m
(3'11)
1
5
Faria, Jessica
Eastview
1.20m
(3'11)
1
Womens High Jump Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Campbell, Olivia
Father John Redm
1.69m
(5'6.5)
1
2
Laurie, Shaelyn
Greenwood Colleg
1.69m
(5'6.5)
1
3
Treena, Restoule
Northern - Sturg
1.60m
(5'2.75)
1
4
Agada, Aileen
Bishop Allen Aca
1.50m
(4'11)
1
Womens Long Jump Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rosalle, Ruth
Dunbarton
4.44m
(14'6.75)
nwi
1
2
Mohan, Jushvina
Michael Power-St
4.28m
(14'0.5)
nwi
1
3
Jackson, Kaitlyn
Widdifield
4.19m
(13'8.75)
nwi
1
4
Williams-Skeen, Shanice
J Clarke Richard
3.95m
(12'11.5)
nwi
1
5
Burnett, Jade
St Edmund Campio
3.90m
(12'9.5)
nwi
1
6
Vu, Lillian
St Francis Xavie
3.89m
(12'9)
nwi
1
7
Hall, Bailey
Eastview
3.82m
(12'6.25)
nwi
1
8
Hamilton, Holly
Hillfield Strath
3.71m
(12'2)
nwi
1
9
Zomparelli, Lydia
St Francis Xavie
3.69m
(12'1.25)
nwi
1
10
Eastmond, Maddy
Anderson Collegi
3.64m
(11'11.25)
nwi
1
11
Leigh, Brianna
Eastview
3.60m
(11'9.5)
nwi
1
12
Djukic, Tamara
Eastview
3.51m
(11'6)
nwi
1
13
Ricci-Bonsi, Sammi
Chippewa Seconda
3.50m
(11'5.75)
nwi
1
14
Vassileva, Stefany
St Francis Xavie
3.48m
(11'5)
nwi
1
15
Fay, Sarah
Notre Dame - Aja
3.42m
(11'2.5)
nwi
1
16
odubanjo, Temitayo
Anderson Collegi
3.41m
(11'2.25)
nwi
1
17
Leacock, Chantelle
J Clarke Richard
3.40m
(11'1.75)
nwi
1
18
Hogarth, Connelly
Hillfield Strath
3.35m
(10'11.75)
nwi
1
19
Cheyer, Geralina
Chippewa Seconda
3.32m
(10'10.5)
nwi
1
20
Armstrong, Jen
Hillfield Strath
3.30m
(10'9.75)
nwi
1
21
Hopper, Daniella
Eastview
3.00m
(9'10)
nwi
1
Womens Long Jump Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Melo, Madison
Bishop Allen Aca
4.69m
(15'4.5)
nwi
1
2
Henry, Olivia
Dunbarton
4.55m
(14'11)
nwi
1
3
Halliday, Kirkland
Eastview
4.11m
(13'5.75)
nwi
1
4
Savor, Natalia
Dunbarton
4.04m
(13'3)
nwi
1
5
Mason, Skylar
Eastview
3.77m
(12'4.25)
nwi
1
6
Belo, Brooke
All Saints - Whi
3.62m
(11'10.5)
nwi
1
7
Akintan, Temi
Hillfield Strath
3.58m
(11'8.75)
nwi
1
8
Redhead, Tianna
St Thomas of Vil
3.55m
(11'7.75)
nwi
1
9
Sharratt, Taylor
Paris
3.46m
(11'4)
nwi
1
10
T, Bridget
Notre Dame - Tor
3.38m
(11'1)
nwi
1
11
Gushchenko, Solomiya
Loretto Abbey
3.33m
(10'11)
nwi
1
12
Malcolm, Casidhe
Cawthra Park
3.26m
(10'8.25)
nwi
1
13
Kolar, Bronte
All Saints - Whi
3.24m
(10'7.5)
nwi
1
14
Haughton, Anna
Greenwood Colleg
3.22m
(10'6.75)
nwi
1
15
Anatole, Aleah
Anderson Collegi
3.18m
(10'5)
nwi
1
16
Moore, Hannah
St Thomas of Vil
3.02m
(9'10.75)
nwi
1
17
Le Feuvre, Jackie
Greenwood Colleg
3.01m
(9'10.5)
nwi
1
18
Gisana, Marina
St Thomas of Vil
2.91m
(9'6.5)
nwi
1
19
Zhao, Lily
Albert Campbell
2.65m
(8'8.25)
nwi
1
20
Cao, Rui Hua
Albert Campbell
2.62m
(8'7)
nwi
1
21
Myers, Meghan
All Saints - Whi
2.53m
(8'3.5)
nwi
1
22
Dodig, Julia
De La Salle Coll
2.04m
(6'8.25)
nwi
1
--
Koneswaran, Aarthy
Lester B Pearson
FOUL
(--)
nwi
1
--
Kinney, Hannah
Greenwood Colleg
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Long Jump Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Thasarathan, Sharmila
Lester B Pearson
5.32m
(17'5.25)
nwi
1
2
James, Jamilah
Birchmount Park
5.30m
(17'4.5)
nwi
1
3
Campbell, Olivia
Father John Redm
4.99m
(16'4.25)
nwi
1
4
King, Allie
Innisdale
4.88m
(16'0)
nwi
1
5
Prust, Anna
Eastview
4.74m
(15'6.5)
nwi
1
6
Hendricks, Sheya
Francis Liberman
4.63m
(15'2.25)
nwi
1
7
Isaac, Stella
Central Technica
4.55m
(14'11)
nwi
1
8
Treena, Restoule
Northern - Sturg
4.41m
(14'5.5)
nwi
1
9
James, Jayde
Monsignor Paul D
4.16m
(13'7.75)
nwi
1
10
Huang, Amanda
Albert Campbell
4.07m
(13'4)
nwi
1
11
Gordon, Tyra
Notre Dame - Aja
3.90m
(12'9.5)
nwi
1
12
Liu, Kathy
Albert Campbell
3.83m
(12'6.75)
nwi
1
13
Su, Sophia
Albert Campbell
3.79m
(12'5)
nwi
1
14
Noble, Kelc
Monsignor Paul D
3.76m
(12'4)
nwi
1
15
Allen, Demika
Sir Wilfrid Laur
3.72m
(12'2.25)
nwi
1
16
Surajram, Sydney
Bishop Allen Aca
3.66m
(12'0)
nwi
1
17
Lee, Olivia
Loretto Abbey
3.58m
(11'8.75)
nwi
1
18
Retonda, Angel
Loretto Abbey
3.48m
(11'5)
nwi
1
19
Sharratt, Mackenzie
Paris
3.32m
(10'10.5)
nwi
1
20
Mysliwiec, Sylvia
St Francis Xavie
3.14m
(10'3.5)
nwi
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#nike
#john-rowland
1073 shares:
Nike / John Rowland Games
,
Albert Campbell College Institute Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
,
All Saints Catholic Track and Field and Cross Country - Whitby, Ontario
,
Anderson Collegiate & Voc Inst Track & Field and Cross Country - Whitby, Ontario
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Eastview Secondary School Track & Field and Cross Country - Barrie, Ontario
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2021
1
2020
4
2015
9
1
2014
21
4
2013
23
6
2012
74
10
2011
41
6
2010
18
6
1
2009
4
Show 6 more
Hashtags
#nike
#john-rowland
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!